Policjanci na VI Miejskim Dniu Przedszkolaka - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na VI Miejskim Dniu Przedszkolaka

Data publikacji 20.09.2018

Ponad tysiąc dzieci z leszczyńskich przedszkoli wzięło udział w VI Miejskim Dniu Przedszkolaka. W tym roku, z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości maluchy w barwach biało – czerwonych przemaszerowały z Placu Metziga na Rynek. Udział w wydarzeniu wzięli także policjanci, którzy przy okazji czuwali nad bezpieczeństwem uczestników.

         Już po raz VI Przedszkole Nr 20, Miejski Ośrodek Kultury, Miasto Leszno, I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Straż Miejska i Komenda Miejska Policji w Lesznie zorganizowały Miejski Dzień Przedszkolaka. W tym roku połączony był z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wszyscy uczestnicy ubrani byli w barwy biało – czerwone.

Początek imprezy miał miejsce na Placu Metziga w Lesznie, gdzie rozstrzygnięty został wcześniej ogłoszony konkurs plastyczny pt. Kocham Polskę. Następnie przedszkolacy wspólnie wygłosili „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy.

Udział w uroczystości wzięli także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Największe wrażenie na uczestnikach zrobiła maskotka wielkopolskiej Policji – Pyrek. Policjanci pomogli bezpiecznie przemaszerować dzieciakom z Placu Metziga na Rynek. Po drodze najmłodsi poznali pokrótce historię polskiego godła, prezentową przez młodzież z leszczyńskich szkół.

Na Rynku na dużej scenie swoje umiejętności zaprezentował Zespół Tańca Ludowego „Moraczewo”, a na zakończenie, na pamiątkę uczczenia narodowej rocznicy ponad tysiąc biało-czerwonych balonów poszybowało do nieba.

 

Monika Żymełka