Wykorzystał okazję i skradł elektryczną hulajnogę - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystał okazję i skradł elektryczną hulajnogę

Data publikacji 19.10.2018

Do policyjnego aresztu trafił 43-letni mieszkaniec Leszna, który skradł elektryczną hulajnogę wartą blisko 2.5 tysiąca złotych. Policjanci odzyskali skradziony pojazd, który niebawem wróci do rąk właściciela. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

           Leszczyńska Policja została powiadomiona o kradzieży hulajnogi elektrycznej. Pokrzywdzony poinformował Policję, że w miniony weekend wszedł na kilka minut do jednej z restauracji w centrum Leszna, aby złożyć zamówienie, pozostawiając hulajnogę pod lokalem. Po opuszczeniu lokalu okazało się, że pojazd zniknął. Wartość skradzionego mienia została wyceniona na kwotę blisko 2.5 tysiąca złotych.

             Policjanci jeszcze tej samej nocy znaleźli skradziony pojazd, który znajdował się na terenie pustostanu w centrum Leszna. Ustalenie tożsamości sprawcy kradzieży było tylko kwestą czasu. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Leszna.

             17 października br. został zatrzymany przez policjantów, a już następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży dość wartościowej hulajnogi. Za dokonanie tego przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Monika Żymełka