Odpowiedzą za uszkodzenia na boisku sportowym - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Odpowiedzą za uszkodzenia na boisku sportowym

Data publikacji 22.10.2018

Dzielnicowi z Osiecznej wspólnie z policjantami kryminalnymi ustalili i zatrzymali sprawców uszkodzenia kilku banerów reklamowych, kosza na śmieci oraz tabliczki informacyjnej na terenie boiska sportowego w Kąkolewie. 20 i 22-letni mieszkańcy gminy Osieczna swoje zachowanie tłumaczyli ilością spożytego alkoholu. Grozi im do 5 lat więzienia.

         W nocy z 12 na 13 października br. w Kąkolewie na terenie boiska, gdzie trenuje miejscowy klub piłkarski nieznani sprawcy zerwali kilka banerów reklamowych, z logo sponsorów klubu, zawieszonych przy murawie boiska, z czego pięć zostało porozrywanych. Dodatkowo wandale zerwali z mocowania kosz na śmieci oraz tabliczkę informacyjną wykonane z tworzywa sztucznego, w dalszej kolejności powodując ich pęknięcia. Straty zostały wycenione na kwotę tysiąca złotych.

         Sprawą natychmiast zajęli się dzielnicowi z Osiecznej i policjanci kryminalni. Po kilku dniach funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawców uszkodzeń mienia. Okazali się nimi 20 i 22-letni mieszkańcy gminy Osieczna.

          18 października br. młodzi mężczyźni usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia. Swoje zachowanie tłumaczyli ilością spożytego alkoholu. W przeszłości byli już notowani przez Policję. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Monika Żymełka