Aktualności

Spotkanie z seniorami w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Data publikacji 31.10.2018

Profilaktyk społeczny z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie wziął udział w Dniu Seniora, który odbył się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Lesznie. To efekt porozumienia, jakie w tym roku leszczyńska Policja zawarła z ZUS w Lesznie, między innymi w zakresie przeciwdziałania przestępczości dokonywanej względem osób w podeszłym wieku.

         W lipcu br. w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Lesznie doszło do spotkania przedstawicieli tej instytucji wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w sprawie opracowanego przez Biuro Prewencji w uzgodnieniu z Biurem Kryminalnym KGP oraz ZUS-em „Porozumienia o współpracy w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli”.

          Zamiarem obu instytucji jest współpraca w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa obywateli, podejmowanie wspólnych działań informacyjno – profilaktycznych mających na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym na temat przestępczości korupcyjnej oraz skierowanej na osoby w podeszłym wieku.

             Zgodnie z powyższymi ustaleniami , w dniu 26 października br. w leszczyńskim ZUS-ie odbył się Dzień Seniora. Udział w nim wzięli pracownicy ZUS, profilaktyk społeczny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie sierż. Kinga Sobiak. Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie mł. bryg. Rafał Wypych oraz seniorzy z naszego regionu.

           Podczas spotkania policjantka przedstawiła uczestnikom metody dokonywania oszustw na osobach starszych i skuteczne sposoby ich przeciwdziałania. Na konkretnych przykładach omówiła nowe sposoby i legendy z jakich korzystają przestępcy. Rozmawiano także o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w domu i na drodze.

            Każdy z uczestników otrzymał materiały promujące bezpieczeństwo, w tym poradnik „Bezpieczne życie seniora”.

        Natomiast mł. bryg. Rafał Wypych poruszył tematykę przyczyn pożarów w lokalach mieszkalnych, promował wyposażenie w czujniki tlenku węgla i dymu, a także zachęcał do wyposażenia swojego domu w gaśnice użytku domowego.

            Na koniec goście mogli obejrzeć krótki występ artystyczny w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 20 w Lesznie.

 

Monika Żymełka