Policjanci podsumowali akcję ZNICZ 2018 - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Policjanci podsumowali akcję ZNICZ 2018

Data publikacji 05.11.2018

Policjanci zakończyli pięciodniową akcję ZNICZ 2018. W tym czasie ponad 120 leszczyńskich policjantów czuwało nad bezpieczeństwem w naszym regionie. Ich priorytetowym celem była dbałość o bezpieczeństwo na drogach i zapobieżenie najtragiczniejszym w skutkach wypadkom.

               Tegoroczna akcja ZNICZ 2018 trwała od 31 października do 4 listopada. Celem policyjnych działań było zapewnienie bezpieczeństwa podczas długiego weekendu związanego z Dniem Wszystkich Świętych. Jak co roku ogromną uwagę policjanci zwracali na bezpieczeństwo na drogach naszego regionu w czasie zwiększonego ruchu pojazdów i pieszych. Priorytetem policjantów było zapobieżenie najtragiczniejszym wypadkom na drogach. Jednak uwaga mundurowych skupiona była także na trzeźwości kierowców, korzystaniu z pasów bezpieczeństwa, sposobie przewożenia dzieci oraz stanie technicznym pojazdów.

              W ciągu pięciu dni nad bezpieczeństwem w naszym mieście i powiecie czuwało ponad 120 policjantów oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej. W tym czasie na drogach regionu miały miejsce 3 wypadki drogowe oraz 17 kolizji. Funkcjonariusze w trakcie trwania akcji ZNICZ 2018 zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów.

            4 listopada br. przed południem, w Lesznie na ul. Grota Roweckiego policjanci leszczyńskiej drogówki zatrzymali mieszkańca Leszna, który kierował osobowym volkswagenem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To na szczęście jedyny przypadek nieodpowiedzialnego kierowcy na naszych drogach.

 

Monika Żymełka