Aktualności

14-latek zginął na oznakowanym przejściu dla pieszych - Policja apeluje o ostrożność

Data publikacji 08.11.2018

Policjanci pracowali na miejscu tragicznego wypadku drogowego w Bukówcu Górnym. Na oznakowanym przejściu dla pieszych zginął 14-letni mieszkaniec gminy Włoszakowice. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie. Policja apeluje o ostrożność do kierowców i pieszych szczególnie w rejonach oznakowanych przejść.

7 listopada br. przed godz. 18.00 na ul. Wańskiego w Bukówcu Górnym doszło do tragicznego wypadku drogowego.

Z wstępnych ustaleń Policji wynika, że 22-letnia mieszkanka gm. Włoszakowice, jadąc samochodem marki dodge, od strony Włoszakowic w kierunku Bukówca Górnego, na prostym odcinku drogi najechała na 14-letniego mieszkańca gminy Włoszakowice, przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Z ustaleń policjantów wynika, że chłopiec przechodził przez przejście wraz ze swoim kolegą, który w ostatniej chwili zdołał uniknąć zderzenia z pojazdem.

Policjanci oraz strażacy reanimowali potrąconego 14-latka do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego, dalsze czynności przywracające życie podjęli medycy. Jednak mimo starań służb 14-latek zmarł na miejscu wypadku.

Przez wiele godzin na miejscu zdarzenia trwały czynności policyjne. Mundurowi przeprowadzali oględziny miejsca wypadku, technik kryminalistyki zabezpieczał ślady kryminalistyczny, a wszystko pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Lesznie. Obecnie w tej sprawie będzie prowadzone postępowanie zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Po raz kolejny Policja apeluje do pieszych i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.

Kierowco, zawsze dojeżdżając do KAŻDEGO oznakowanego przejścia dla pieszych zwolnij i skup swoją uwagę. Jeśli Ci na to pozwala Twoja kultura, zatrzymaj auto i przepuść przechodnia, aby mógł bezpiecznie pokonać jezdnię.

Piesi! Przepisy nie zezwalają Wam ślepo wchodzić, na przejście dla pieszych bezpośrednio pod koła nadjeżdżającego samochodu. Jesteście zobowiązani do upewnienia się, czy w bezpieczny sposób możecie pokonać jezdnię.

Policja apeluje do młodych ludzi i ich rodziców, z prośbą o uwrażliwienie i edukację w zakresie bezpiecznego korzystania ze smartfonów, telefonów i słuchawek podczas poruszania po drodze. 

Monika Żymełka