Aktualności

Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej, nie brakuje kierowców bez wyobraźni

Data publikacji 26.11.2018

Leszczyńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kolejnemu piratowi drogowemu. Tym razem dokument stracił 57-letni mieszkaniec Leszna, który rażąco przekroczył prędkość w centrum miasta i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Oprócz 3 miesięcznego zatrzymania prawa jazdy, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości tysiąca złotych oraz 16 punktów karnych. Policja ostrzega, że nadmierna prędkość z obecnie panującą aurą pogodową może być przyczyną poważnych wypadków na drodze!

Pora jesienno – zimowa, krótkie szare dni, mgliste poranki i wieczory, niskie temperatury i opady atmosferyczne to warunki niesprzyjające wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Przy tak niekorzystnej aurze należy zachować szczególną ostrożność. Niestety jednak i w takich warunkach atmosferycznych zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają ograniczenia prędkości, a ich jazda czasami przypomina wyścigi rajdowe.

Leszczyńscy policjanci są bezwzględni w karaniu takich kierowców w myśl zasady „Zero tolerancji dla piratów drogowych”. W miniony piątek (23.11.br.) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali kierowcę „dostawczaka”, który w centrum Leszna wjechał na jedno z bardziej newralgicznych skrzyżowań w mieście na czerwonym świetle oraz przekroczył prędkość o ponad połowę od dozwolonej. Było to z samego rana kiedy panuje poranny szczyt komunikacyjny i kiedy każdy chce na czas i szczęśliwie dotrzeć do pracy lub szkoły.

Mundurowi jechali nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w videorejestrator, kiedy na Alei Jana Pawła II zauważyli kierowcę Renault Trafica, który wjechał na skrzyżowanie z Alejami Krasińskiego i ulicą Norwida przy wyświetlanym na sygnalizatorze czerwonym świetle. Dalej na leszczyńskim wiadukcie kierowca rozpędził dostawcze auto do prędkości 107km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 57-letni mieszkaniec Leszna.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy, nałożyli mandat karny w wysokości tysiąca złotych oraz 16 punktów karnych.

 

Monika Żymełka