Apel Policji do Działkowców - Prewencja Kryminalna - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Prewencja Kryminalna

Apel Policji do Działkowców

dzialkiSezon prac działkowych zakończył się. Złodzieje tylko czekają, aby właściciele opuścili swoje działki i altany. Pozostawiony sprzęt oraz przedmioty wartościowe są dla nich łatwym i cennym łupem. Dlatego Komenda Miejska Policji w Lesznie ostrzega i radzi!

Powoli kończy się sezon działkowy. Właściciele ogródków prowadzą ostatnie prace porządkowe, chowają meble ogrodowe i urządzenia potrzebne w takim miejscu. Zdarza się, że w słabo zabezpieczonych altankach pozostawiane są radioodbiorniki, grille, kuchenki, butle gazowe i droższy sprzęt ogrodniczy typu kosiarki, piły, czy agregaty. Na takie okazje czekają złodzieje. Aby uniknąć kradzieży, warto pamiętać o dobrym zabezpieczeniu działki i jej wyposażenia na zimę.

W związku z powyższym Komenda Miejska Policji w Lesznie pragnie przekazać kilka rad jak ustrzec się nieproszonych w okresie jesienno-zimowym gość i zmniejszyć prawdopodobieństwo włamania do altany lub zniszczenia jej.

  • przedmioty wartościowe ( narzędzia, sprzęt elektryczny oraz elektroniczny) jeżeli jest to możliwe należy zabierać do domu,
  • po zakończonych pracach prawidłowo należy zabezpieczać altankę.
  • jeżeli to możliwe zabezpieczyć okna przed wybiciem,
  • sąsiadów - działkowiczów dobrze jest zapoznać z osobami, które mogą korzystać z Twojej działki w czasie nieobecności,
  • O każdej podejrzanej osobie kręcącej się po działkach powiadom Policje tel. alarmowy 997.