Powszechny spis ludności i mieszkań w 2011r. - Prewencja Kryminalna - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Prewencja Kryminalna

Powszechny spis ludności i mieszkań w 2011r.

 31.03.2011r.

nsp2011-mini

Leszczyńska policja informuje, że w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przeprowadzony narodowy spis powszechny ludności i mieszkań, według stanu na dzień 31 marca 2011roku. Przedstawiamy kilka ważnych informacji dotyczących spisu.

 

Powszechny spis ludności i mieszkań w 2011r. (NSP 2011) będzie pierwszym spisem powszechnym od czasu, kiedy Rzeczpospolita Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Z tego faktu wynika szereg zobowiązań, m.in. konieczność dostarczenia informacji z dziedziny demograficzno-społecznej oraz społeczno-ekonomicznej, w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską. W dniach od 8 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku, rachmistrzowie spisowi będą przeprowadzać wywiady bezpośrednie przy wykorzystaniu przenośnych urządzeń elektronicznych. Rachmistrz podczas pracy będzie się posługiwał umieszczonym w widocznym miejscu identyfikatorem zawierającym jego zdjęcie, imię i nazwisko oraz pieczęć urzędu statystycznego, który wydał identyfikator.

 

leg_rach

 

Przypominamy, że rachmistrzowi wykonującemu czynności w ramach prac spisowych przysługuje ochrona prawna przewidziana dla funkcjonariuszy publicznych. Zebrane przez niego informacje podlegają ochronie prawnej i są tajemnicą spisową. Tożsamość rachmistrza i jego uprawnienia można potwierdzić w gminnym biurze spisowym. Mamy nadzieję, że te informacje pomogą Państwu ustrzec się przed ewentualnymi próbami podszycia się pod rachmistrza spisowego innych, nie uprawnionych osób.

Jeżeli mają państwo obawy co do tożsamości rachmistrza, prosimy o kontakt z jednostką Policji pod numerem telefonu alarmowego 997.

ULOTKA:

pdf nsp2011_ulotka