Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji

Najczęściej czytane

 1. Agresywny kibic skazany w 48 godzin

  Leszczyńscy policjanci w trakcie dwóch dni postawili przed sądem młodego mężczyznę, który zaatakował ochroniarzy podczas meczu koszykówki pomiędzy drużynami Jamalex Polonia 1912 Leszno, a Kotwica Kołobrzeg. Nietrzeźwy 27-latek naruszył przepisy Ustawy o o bezpieczeństwie imprez masowych. W jego sprawie zapadł już sądowy wyrok.

 2. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE W RAMACH AKCJI "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU"

  Już za kilka dni rozpoczną się ferie. Czas wolny od szkoły i nauki. Jednak w tym okresie wypoczynku nie wolno zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci radzą, jak bezpiecznie spędzić ferie i jednocześnie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie, który odbędzie się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

 3. Policja poszukuje kobiet zaatakowanych przez młodego mężczyznę

  Leszczyńska Policja prowadzi dochodzenie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej młodej kobiety. Policjanci ustalili sprawcę tego czynu, który prawdopodobnie może mieć związek z większą ilością takich zachowań, dlatego Policja zwraca się z prośbą o kontakt wszystkie osoby, które zostały zaatakowane przez podejrzanego.

 4. O bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych

  Do ostatniej chwili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie spotykali się z dziećmi i młodzieżą z regionu leszczyńskiego, aby porozmawiać o bezpiecznych formach spędzania wolnego czasu w czasie ferii zimowych. W przededniu ferii policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zawitały do Szkoły Podstawowej Nr 4 w Lesznie.

 5. DZIAŁANIA NURD JUŻ OD PONIEDZIAŁKU – DLA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH I ROWERZYSTÓW

  Policjanci na terenie Leszna i powiatu leszczyńskiego od najbliższego poniedziałku przez niemal cały tydzień prowadzić będą działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - zero tolerancji". Funkcjonariusze reagować będą na każde wykroczenie popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego. Działania te wpływają na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 6. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 7. W jaki sposób zgłosić kontrolę autokaru przed planowanym wyjazdem na zimowisko?

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w naszym regionie, leszczyńska Policja przypomina w jaki sposób można dokonać zgłoszenia kontroli stanu technicznego autokaru, którym mają podróżować osoby zmierzające do miejsca wypoczynku.

 8. DOJEDŹ(MY) BEZPIECZNIE DO CELU – BEZPIECZNIE FERIE 2019

  Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci, jak co roku, będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących po polskich drogach. Już 11 stycznia 2019 r. rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, które wspierane są akcją informacyjno-edukacyjną „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”.

 9. Wzorowa postawa świadka przyczyniła się do zatrzymania sprawcy włamania do sklepu

  Kilkanaście minut zajęło policjantom zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniem do sklepu. Niezmiernie pomocna okazała się natychmiastowa i precyzyjna informacja przekazana przez świadka zdarzenia. Sprawcą przestępstwa okazał się 24-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 10. BEZPIECZNE FERIE 2019

  Od poniedziałku – 14 stycznia 2019 roku uczniowie szkół województwa wielkopolskiego rozpoczną ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa w nauce potrwa do 27 stycznia. Wspólnie zadbajmy, żeby to był bezpieczny czas.