Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji

Najczęściej czytane

 1. Przewoził dużą ilość narkotyków w kole zapasowym - video

  Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przewoził w swoim aucie 3 kg marihuany i około 160 gramów haszyszu. Mężczyzna skrzętnie ukrył narkotyki w zapasowym kole, jednak wywęszył je policyjny pies. Teraz 40-latek przebywa już w areszcie i grozi mu do 10 lat więzienia.

 2. Francuscy stażyści z wizytą u leszczyńskich policjantów

  Leszczyńscy policjanci gościli dwóch studentów z Francji, którzy w ramach stażu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odwiedzają polskie placówki oddziałujące profilaktycznie na rzecz młodzieży i zajmujące się pracą z nieletnimi.

 3. W WYPADKU ZGINĄŁ NASZ KOLEGA. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi, sierż. szt. Dawida Rzeteckiego. Policjant zginął tragicznie w wypadku drogowym. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

 4. Okradali samochody metodą „na kolec” - trafili do aresztu

  Leszczyńscy policjanci przy współpracy z policjantami z Kępna zatrzymali osoby podejrzane o dokonywanie w ostatnim czasie kradzieży metodą „na kolec”, czyli związanymi z przebijaniem opon w samochodzie. Dwóch obywateli Gruzji zostało już w tej sprawie aresztowanych na okres 3 miesięcy.

 5. Aresztowany za posiadanie 3,5 kilograma narkotyków

  Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37-letni mieszkaniec Leszna, który w swoim domu posiadał ponad 3,5 kilograma zabronionych środków odurzających. Mężczyzna suszył rośliny w łazience na suszarce do ubrań. Policjanci sprawdzą, czy podejrzany zajmował się handlem narkotykami. Póki co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 6. Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń! - video

  Leszczyńscy policjanci poszukują mężczyzny, którego zarejestrowała kamera monitoringu. Mężczyzna podejrzewany jest o uszkodzenie ciała młodej osoby. Wszyscy, którzy rozpoznają osobę z nagrania proszeni są o kontakt z Policją.

 7. Nowy radiowóz dla dzielnicowych ze Święciechowy

  Komenda Miejska Policji w Lesznie otrzymała nowy radiowóz. Pojazd zakupiony ze środków lokalnych samorządów i budżetu państwa będzie służył zwiększeniu bezpieczeństwa w naszym regionie.

 8. Leszczyńscy policjanci na policyjnej gali Mistrzów Sportu

  Uhonorowanie najlepszych policyjnych sportowców na stałe weszło do kalendarza imprez organizowanych pod koniec każdego roku przez Komendę Główną Policji. Tym razem - z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej - wyróżniono stu policjantów i pracowników Policji, którzy osiągnęli poziom mistrzowski w wybranych przez siebie dyscyplinach. Wśród nich znaleźli się także policjanci z Leszna - I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie podinsp. Szymon Sędzik i st. sierż. Łukasz Wróbel.

 9. Skorzystaj z darmowego sprawdzenia pojazdu!

  Kierowco! Już w najbliższą sobotę (19.10.br.) możesz wykonać bezpłatną kontrolę i korektę oświetlenia w swoim pojeździe, przeglądu zawieszenia samochodowego oraz stanu ogumienia. O zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach w okresie jesienno - zimowym oraz w czasie wyjazdów związanych z Dniem Wszystkich Świętych pomyślał dzielnicowy ze Święciechowy asp. Andrzej Mądrzak wraz z diagnostami z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów „MO&JA” w Strzyżewicach.

 10. ZMIANY W PRZEPISACH DOTYCZĄCYCH KONTROLI DROGOWEJ. PRZEPISY OBOWIĄZUJĄCE OD 7 LISTOPADA 2019 ROKU

  W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.