Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji

Najczęściej czytane

 1. Jechał motocyklem bez uprawnień z prędkością ponad 180km/h - video

  Z prędkością ponad 180km/h pędził kierowca motocykla na trasie Rydzyna – Leszno. Jego wyczyn zarejestrowała policyjna kamera vidorejestratora. 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Policjanci ukarali sprawcę wykroczeń wysokim mandatem.

 2. Kompletnie pijany uciekał przed policjantami, z 4 letnim synem w aucie

  Spowodował kolizję drogową, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, uciekał przed policjantami, a po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy drogówki okazało się, że był kompletnie pijany. Dodatkowo na tylnej kanapie pojazdu przewoził 4-latka, nie zapiętego w pasy bezpieczeństwa, a który siedział pomiędzy dwoma fotelikami dziecięcymi. Kierowca nie posiadał także przy sobie prawa jazdy. 32-latek z powiatu średzkiego za naruszenie powyższych przepisów trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 3. St. post. Adrian Kramarczyk na podium Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu

  Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zajął III miejsce w VI Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Udział w zawodach wzięło ponad 230 zawodników z całej Polski, na co dzień pełniących służbę w różnych formacjach mundurowych.

 4. Policjantki w roli szkolnych nauczycielek

  Dzisiaj, w Dniu Edukacji Narodowej w rolę nauczycielek wcieliły się policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 w Lesznie i rozmawiały z nimi o specyfice zawodu policjanta oraz o bezpieczeństwie na drodze, podwórzu i w domu.

 5. Niechlubnie zakończone marzenie o zawodzie policjanta - video

  20-latkowi z Leszna od zawsze imponowały policyjne akcje i chciał zostać funkcjonariuszem Policji. Do tego stopnia, że postanowił zaopatrzyć się w sprzęt przypominający wyposażenie tej formacji i „zabawić” się w stróża prawa. Już nigdy nie spełni się marzenie młodego mężczyzny, gdyż jego działalność zeszła na drogę przestępczą. Udaremnili ją policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

 6. Zaginiony Sławomir Dudek

  Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie prowadzi czynności w sprawie zaginięcia 48 - letniego Sławomira Dudka. Jak wynika z zawiadomienia brata, ostatni kontakt z zaginionym miał w marcu br.

 7. Leszczyńscy policjanci „Świecili przykładem” - video

  Policjanci z Leszna rozdawali odblaskowe opaski i kamizelki podczas Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków. Celem akcji było zachęcenie jak największej ilości osób do noszenie na co dzień elementów odblaskowych, nie tylko po zmroku i poza terenem zabudowanym.

 8. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 9. Udział policjantów w programie „Edukacja seniorów kluczem do bezpieczeństwa 2”

  W ramach programu „Edukacja seniorów kluczem do bezpieczeństwa 2” leszczyńscy seniorzy poddali diagnozie 10 przejść dla pieszych w Lesznie. Celem projektu była ocena bezpieczeństwa na tychże przejściach „widziana okiem i sprawnością” osób starszych. Udział w projekcie wzięli także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

 10. AKCJA "ZNICZ 2018"

  „BARDZO LICZYMY NA TO, ŻE TE DNI PAMIĘCI I ZADUMY, BĘDĄ JEDNOCZEŚNIE DNIAMI BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ PO DROGACH, A NIE DNIAMI KOLEJNYCH DROGOWYCH TRAGEDII”. Ten apel policjanci w całym województwie wielkopolskim powtarzają od lat. Jak będzie w tym roku?