Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji

Najczęściej czytane

 1. Już za chwilę święta, więc przygotuj się do wyjazdu, aby bezpiecznie dotrzeć do najbliższych

  Przed nami okres Świąt Bożego Narodzenia, czas rodzinnych spotkań, podczas których często mamy okazję zobaczyć się z bliskimi. Jednak, aby zasiąść przy świątecznym stole, czeka nas wiele przygotowań i podróży z tym związanych. Ruch na drogach już teraz jest większy niż zazwyczaj i z każdym dniem będzie bardziej wzmożony, ponieważ coraz więcej osób będzie wybierać się do swoich rodzin. Oczywiście nad bezpieczeństwem podróżnych każdego dnia czuwać będą policjanci. Jednak warto samemu odpowiednio przygotować się do wyjazdu, żeby móc bez przykrych niespodzianek dotrzeć do najbliższych i spokojnie spędzić Święta. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszej podróży w dużej mierze zależy od nas samych.

 2. SPOTKANIE OPŁATKOWE SŁUŻB MUNDUROWYCH

  Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbyło się spotkanie opłatkowe wszystkich służb mundurowych. Podczas tej wyjątkowej uroczystości przy wigilijnym opłatku spotkali się przedstawiciele Straży Pożarnej, Wojska, Żandarmerii Wojskowej, Aresztu Śledczego, Policji a także przedstawiciele władz miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego.

 3. Leszczyńscy policjanci posumowali 2019 rok

  Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak podsumował policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa w roku 2019. W odprawie uczestniczył m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster.

 4. W WYPADKU ZGINĄŁ NASZ KOLEGA. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi, sierż. szt. Dawida Rzeteckiego. Policjant zginął tragicznie w wypadku drogowym. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

 5. Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń! - video

  Leszczyńscy policjanci poszukują mężczyzny, którego zarejestrowała kamera monitoringu. Mężczyzna podejrzewany jest o uszkodzenie ciała młodej osoby. Wszyscy, którzy rozpoznają osobę z nagrania proszeni są o kontakt z Policją.

 6. Życzenia świąteczne Komendanta Miejskiego Policji

  Z okazji Świat Bożego Narodzenia życzę mieszkańcom Leszna i powiatu leszczyńskiego wszelkiej pomyślności, spokoju i radości. Niech to będzie czas spędzony w gronie rodziny i przyjaciół w atmosferze miłości, ciepła i życzliwości. Nowy 2020 rok niech przyniesie to, co najlepsze: spełnienia marzeń osobistych i zawodowych.

 7. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 8. Straciła orientację w gęstej mgle. Szczęśliwy finał poszukiwań.

  Wczoraj, 22 grudnia br. po godzinie 23.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie został powiadomiony przez zaniepokojoną koleżankę, o tym, że jej znajoma po zakończonym spotkaniu wyjechała samochodem i w drodze do domu zgubiła się. Policjant nawiązał kontakt telefoniczny z kobietą, która poinformowała go, że straciła orientację i nie wie gdzie się znajduje. Dodatkowo jej samochód ugrzązł w błocie i postanowiła iść sama wzdłuż drogi polnej.

 9. Aresztowany za posiadanie 3,5 kilograma narkotyków

  Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37-letni mieszkaniec Leszna, który w swoim domu posiadał ponad 3,5 kilograma zabronionych środków odurzających. Mężczyzna suszył rośliny w łazience na suszarce do ubrań. Policjanci sprawdzą, czy podejrzany zajmował się handlem narkotykami. Póki co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 10. Aplikacja "Moja Komenda" - kontakt z Policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki.