Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji

Najczęściej czytane

 1. Jechali o wiele za szybko, nawet z prędkością 211km/h!-video

  W czasach epidemii koronawirusa Policja obserwuje zmniejszony ruch na drogach. Jednak epidemia nie zwalnia kierowców od dostosowywania się do ograniczeń prędkości i przestrzegania prawa. Miniony weekend pokazał, że na niektórych kierowców trzeba mieć baczenie.

 2. W WYPADKU ZGINĄŁ NASZ KOLEGA. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi, sierż. szt. Dawida Rzeteckiego. Policjant zginął tragicznie w wypadku drogowym. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

 3. PAMIĘTAMY

  Dzisiaj mija 10. rocznica śmierci naszego Kolegi starszego sierżanta Leszka Ratajczaka. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci !

 4. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. Aplikacja "Moja Komenda" - kontakt z Policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki.

 6. Rozpoznajesz te osoby? Skontaktuj się z nami!-video

  Leszczyńscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie znieważenia w dniu 21 grudnia 2019 roku ok. godz. 1.00 pomnika pamięci Żołnierzy Armii Krajowej znajdującego się w Lesznie przy ul. Mickiewicza. Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały wizerunki osób mogących mieć związek z tą sprawą. Jeżeli je rozpoznajesz skontaktuj się z Policją!

 7. Lekkomyślni kierowcy stracili prawa jazdy

  Kierowca quada i audi Q7 wykazali się w miniony weekend szczególną brawurą i lekkomyślnością. Obaj w powiecie leszczyńskim przekroczyli w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość o ponad 50km/h. Zostali ukarani przez policjantów ruchu drogowego mandatami karnymi, otrzymali po 10 punktów karnych i stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

 8. Nocne wyścigi zakończone zatrzymaniem prawa jazdy

  Nocne wyścigi dwóch samochodów na Al. Konstytucji 3 Maja w Lesznie, przejazdy przez skrzyżowania na czerwonym świetle, gdzie znajdują się przejścia dla pieszych zakończyły się dla jednego z kierowców zatrzymaniem prawa jazdy. Policja ustala tożsamość drugiego kierowcy i prosi o kontakt świadków szaleńczej jazdy.

 9. ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS - PRACA W POLICJI

  Marzysz o ciekawej pracy? Lubisz pomagać innym? Nie boisz się podejmować nowych wyzwań? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający, ale dający też wiele satysfakcji. Jeśli chcesz zostać jednym z nas - złóż dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie. Mamy 7 wolnych wakatów i czekamy na Ciebie!

 10. Skorzystaj z darmowego sprawdzenia pojazdu!

  Kierowco! Już w najbliższą sobotę (19.10.br.) możesz wykonać bezpłatną kontrolę i korektę oświetlenia w swoim pojeździe, przeglądu zawieszenia samochodowego oraz stanu ogumienia. O zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach w okresie jesienno - zimowym oraz w czasie wyjazdów związanych z Dniem Wszystkich Świętych pomyślał dzielnicowy ze Święciechowy asp. Andrzej Mądrzak wraz z diagnostami z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów „MO&JA” w Strzyżewicach.