Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialna jazda motocyklem w centrum Leszna pozbawiła go prawa jazdy - video

Data publikacji 11.09.2018

Uciekających przechodniów na oznakowanym przejściu dla pieszych przed szarżującym motocyklem, poruszającym się w centrum Leszna z prędkością 116km/h zarejestrowała kamera policyjnego videorejestratora. To tylko część wykroczeń popełnionych w trakcie kilku minut przez 24-latka z Leszna. Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy, a niebawem na jego konto wpłynie 29 punktów karnych.

            6 września br. przed godz. 20.00 na Alei Konstytucji 3 Maja w Lesznie policjanci leszczyńskiej drogówki pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w videorejestrator zauważyli motocykl poruszający się z dużą prędkością. Postanowili za nim pojechać. Kierowca skręcił w Al. Jana Pawła II, drogę krajową nr 12, przebiegającą przez środek Leszna, na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 70km/h.

             Jadąc w kierunku wiaduktu, mężczyzna na krótkich odcinkach drogi, pomiędzy sygnalizatorami świetlnymi, poruszał się z prędkością 116km/h. W pewnym momencie zjechał na pas przeznaczony dla lewoskrętów, gdzie na sygnalizatorze wyświetlane było czerwone światło. Kierowca postanowił jednak na czerwonym pojechać na wprost, gdzie przez oznakowane przejście dla pieszych przechodziła kobieta i mężczyzna. Widząc wybryk kierowcy przechodnie zmuszeni byli uciekać z pasów, aby uniknąć najechania na nich. Po tym rażącym naruszeniu przepisów ruchu drogowego, zagrażającym bezpieczeństwu pieszych policjanci zatrzymali kierowcę motocykla Kawasaki. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Leszna.

        Młody kierowca odpowie za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu dla pieszych, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 46km/h, za jazdę na wyświetlanym na sygnalizatorze czerwonym świetle oraz za niestosowanie się do strzałki kierunkowej. Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu, który zadecyduje na jak długo 24-latek zostanie pozbawiony uprawnień do kierowania oraz jaką wymierzy mu karę za kumulację czterech wykroczeń. Pewne jest to, że po uprawomocnieniu się wyroku na jego konto wpłynie 29 punktów karnych.

 

Monika Żymełka

 

Ładowanie odtwarzacza...