Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Leszczyńscy policjanci „Świecili przykładem” - video

Data publikacji 02.10.2018

Policjanci z Leszna rozdawali odblaskowe opaski i kamizelki podczas Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków. Celem akcji było zachęcenie jak największej ilości osób do noszenie na co dzień elementów odblaskowych, nie tylko po zmroku i poza terenem zabudowanym.

          1 października br. u zbiegu Alei Jana Pawła II i ulicy Korcza w Lesznie policjanci wzięli udział w Ogólnopolskim Policyjnym Dniu Odblasków. To akcja informacyjno – profilaktyczna przypominająca niechronionym uczestnikom ruchu drogowego jak ważne, często ratujące życie, jest korzystanie z elementów odblaskowych.

             Policjanci tego dnia w miejscu dużego natężenia ruchu pieszych i rowerzystów rozdawali opaski odblaskowe, a najmłodszym kamizelki.

           Jednocześnie policjanci zachęcali mieszkańców Leszna do korzystania z elementów odblaskowych na co dzień, nie tylko poza terenem zabudowanym i o zmroku jak nakazuje przepis Prawa o ruchu drogowym, ale także po zmierzchu w obszarze zabudowanym.

             Najmniejszy element odblaskowy umiejscowiony w stosownym miejscu może uratować życie pieszego lub rowerzysty, sygnalizuje kierowcy jego obecność na jezdni i daje możliwość ominięcia przeszkody, wyhamowania lub zatrzymania pojazdu.

               Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków obchodzony był w ramach akcji „Świeć przykładem”.

 

Monika Żymełka
 


 


 

Ładowanie odtwarzacza...