Policjantki w roli szkolnych nauczycielek - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki w roli szkolnych nauczycielek

Data publikacji 15.10.2018

Dzisiaj, w Dniu Edukacji Narodowej w rolę nauczycielek wcieliły się policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 w Lesznie i rozmawiały z nimi o specyfice zawodu policjanta oraz o bezpieczeństwie na drodze, podwórzu i w domu.

             15 października br., kiedy w szkołach obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej powszechnie zwany Dniem Nauczyciela, w rolę belfrów wcieliły się policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie: asp. szt. Monika Żymełka i sierż. Kinga Sobiak.

           Na wstępie spotkania „nauczycielki” sprawdziły wiedzę dzieci z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym m.in. sposób przechodzenia na drugą stroną jezdni, korzystania z sygnalizatora świetlnego, bezpiecznego poruszania się rowerem oraz oraz w samochodzie, będąc w roli pasażera. Uczniowie II klasy zdali egzamin wzorowo.

            W drugiej części lekcji, przyjemniejszej dla uczniów, policjantki opowiedziały najmłodszym o funkcjonowaniu Komendy Miejskiej Policji w Lesznie oraz o zajęciach policjantów z poszczególnych wydziałów. Uczniowie mogli dowiedzieć się w co jest wyposażony każdy policjant do służby, także ten zabezpieczający imprezy masowe. Dzieci mogły zapoznać się z policyjnym sprzętem i wyposażeniem oraz przymierzyć niektóre jego elementy.

           Dodatkowo przypomniano drugoklasistom o roli elementów odblaskowych i zachęcono do korzystania z nich, nie tylko po zmierzchu i poza terenem zabudowanym. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał odblaskową listewkę oraz odcisk własnych linii papilarnych.

Monika Żymełka