Aresztowany za posiadanie 3,5 kilograma narkotyków - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Aresztowany za posiadanie 3,5 kilograma narkotyków

Data publikacji 14.10.2019

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37-letni mieszkaniec Leszna, który w swoim domu posiadał ponad 3,5 kilograma zabronionych środków odurzających. Mężczyzna suszył rośliny w łazience na suszarce do ubrań. Policjanci sprawdzą, czy podejrzany zajmował się handlem narkotykami. Póki co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu leszczyńscy kryminalni weszli do domu jednego z mieszkańców Leszna, gdzie na pietrze budynku znaleźli znaczną ilość szyszek marihuany. W trakcie dokładnego sprawdzania posesji, policjanci znaleźli na podwórzu, w skrzynce, dużą ilość świeżo ściętej marihuany. Po zważeniu, łącznie znalezionych zabronionych substancji, okazało się, że jest ich ponad 3,5 kilograma.

Policjanci zatrzymali właściciela posesji. To 37-letni mieszkaniec Leszna. Śledczy ogłosili mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci będą sprawdzali, czy mężczyzna trudnił się rozprowadzaniem narkotyków.

11 października br. Sad Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego okresu aresztowania. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Monika Żymełka