Podsumowanie listopadowego długiego weekendu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Podsumowanie listopadowego długiego weekendu

Data publikacji 12.11.2019

Policjanci z Leszna podsumowali długi listopadowy weekend. Był to czas zwiększonego ruchu na drogach, szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych. Na szczęście obyło się bez poważnych zdarzeń drogowych.

Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym to priorytetowe działania policjantów podczas wydłużonych weekendów, które niosą za sobą ryzyko zwiększonego ruchu na drogach. Policjanci nasilają wówczas kontrole prędkości oraz trzeźwości kierujących. Zmierzają do zapewnienia płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. Zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci.

Podczas minionych trzech dni na leszczyńskich drogach doszło do jednego wypadku i dziewięciu kolizji, to o siedem mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Policjanci podczas kontrolowania prędkości z jaką poruszają się kierowcy zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym.

Dokumenty utracili 31-letni mieszkaniec Leszna i 44-letnia mieszkanka gminy Rydzyna. Mężczyzna w dniu 8 listopada br. ok. godz. 16.50 kierował w Garzynie na ul. Leszczyńskiej Mercedesem z prędkością 106km/h, gdzie obowiązuje 50km/h. Natomiast kobieta 11 listopada br. tuż przed godz. 16.00 na Al. Konstytucji 3 Maja w Lesznie jechała volvo z prędkością 103km/h przy ograniczeniu do 50km/h.

Monika Żymełka