Aktualności

Francuscy stażyści z wizytą u leszczyńskich policjantów

Data publikacji 18.11.2019

Leszczyńscy policjanci gościli dwóch studentów z Francji, którzy w ramach stażu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odwiedzają polskie placówki oddziałujące profilaktycznie na rzecz młodzieży i zajmujące się pracą z nieletnimi.

15 listopada br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie spotkali się ze studentami Ėcole Nationale de Protection Judiciaire de la Jeunesse w miejscowości Roubaix we Francji. Szkoła kształci kadrę zatrudnioną we francuskich placówkach i służbach dla nieletnich.

Dwóch studentów uczelni obecnie odbywa staż w Zakładzie Penitencjarystyki na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wraz ze swoją opiekunką dr Magdaleną Sadowską odwiedzili leszczyńską Policję, aby zapoznać się z funkcjonowaniem polskiego systemu dla nieletnich oraz oddziaływaniami profilaktycznymi podejmowanymi przez polskich specjalistów na rzecz młodzieży.

Gości przywitał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie podinsp. Szymon Sędzik.

Podczas spotkania rozmawiano o metodach prowadzenia oddziaływań wobec nieletnich i młodzieży, programach prowadzonych przez Policję oraz o lokalnej współpracy w tym zakresie z innymi instytucjami. Wymieniano doświadczenia i praktyki obu krajów. Studenci byli między innymi pod wrażeniem zaangażowania Policji w szeroko rozumianą profilaktykę.

Na zakończenie spotkania goście mieli możliwość zwiedzenia leszczyńskiej komendy oraz strzelnicy.

 

Monika Żymełka