Usiłował wyłudzić kredyt, by spłacić długi - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Usiłował wyłudzić kredyt, by spłacić długi

Data publikacji 03.12.2019

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Leszna i Poznania zatrzymali na gorącym uczynku 29-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego, który usiłował wyłudzić kredyt na kwotę 200 tysięcy złotych. Pieniądze były mu potrzebne na spłatę długów. Teraz podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.

28 listopada br. policjanci z Wydziałów do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali na gorącym uczynku młodego mężczyznę, który w jednym z leszczyńskich banków w centrum Leszna usiłował wyłudzić kredyt. Wysokość kredytu opiewała na kwotę 200 tysięcy złotych. W tym celu kredytobiorca przedłożył w placówce sfałszowane zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o niezaleganiu z opłacaniem składek ubezpieczeniowych oraz sfałszowaną historię rachunku bankowego.

Podczas omawiania formalności kredytowych, do banku weszli policjanci i zatrzymali nieuczciwego kredytobiorcę. To 29-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Jak ustalili policjanci mężczyzna był właścicielem jednej z firm w powiecie gostyńskim.

Śledczy ogłosili mężczyźnie zarzut usiłowanie wyłudzenia kredytu na podstawie sfałszowanej dokumentacji. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że pieniądze były mu niezbędne na spłatę wcześniejszych zaległości.

Następnego dnia tj. 29 listopada br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Teraz mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

 

Monika Żymełka