Aktualności

Z rodzicami i opiekunami młodzieży o narkotykach i dopalaczach

Data publikacji 06.12.2019

Kolejne spotkania przedstawicieli leszczyńskiej Policji i Sanepidu w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” odbyły się nie tylko z młodzieżą, ale także z rodzicami i opiekunami młodych ludzi. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych.

Nie tylko z młodzieżą prowadzone są spotkania profilaktyczne leszczyńskich policjantów w ramach kampanii organizowanej przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Profilaktyk społeczny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie st. sierż. Kinga Sobiak wspólnie z Anną Ślusarek ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lesznie przez minione 8 miesięcy docierały zarówno do leszczyńskich szkół, miejsc spotkań młodzieży, ale także do rodziców młodych ludzi, aby przekazać informacje związane z zagrożeniami wynikającymi z zażywania narkotyków i dopalaczy.

W minionych dniach w Ośrodku Interwencyjno – Readaptacyjnym w Lesznie odbyło się spotkanie pn. „Substancje psychoaktywne wśród dzieci i młodzieży”. Dedykowane on było  opiekunom młodzieży. Między innymi prelegentki omówiły rodzaje i działanie substancji psychoaktywnych, konsekwencje prawne i zdrowotne stosowania tych substancji, ich wpływ na organizm młodego człowieka oraz sygnały świadczące o zażywaniu zabronionych substancji przez dzieci i młodzież.

Oprócz wspomnianego spotkania przedstawicielki obu instytucji spotkały się z młodzieżą Szkoły Podstawowej Nr 7 w Lesznie.

 

Monika Żymełka