Aktualności

Uroczyste powołanie na stanowiska zastępców komendanta

Data publikacji 13.07.2020

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka z dniem 13 lipca br. powierzył pełnienie obowiązków I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie podinsp. Sławomirowi Glapiakowi, natomiast Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie podinsp. Pawłowi Prałatowi. Rozkazy personalne wręczył insp. Krzysztof Nowak szef leszczyńskiej Policji.

W Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie odbyła się uroczysta zbiórka podczas, której powierzono pełnienie obowiązków I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji podinspektorowi Sławomirowi Glapiakowi, a Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie podinspektorowi Pawłowi Prałatowi. Rozkazy personalne podpisał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka.

Podinspektor Sławomir Glapiak nadzoruje pracę pionu prewencji, natomiast nowo powołany zastępca komendanta podinspektor Paweł Prałat będzie odpowiedzialny za pracę pionu kryminalnego. Ten pierwszy zastąpił na stanowisku podinspektora Szymona Sędzika, któremu z dniem 22 czerwca br. powierzono obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Podinspektor Paweł Prałat jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku w Wydziale Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, gdzie po przejściu różnych szczebli kariery, w 2015 roku awansował na stanowisko naczelnika wydziału.

 

Monika Żymełka