„STOP Drogówka” znów w Lesznie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

„STOP Drogówka” znów w Lesznie

Data publikacji 16.07.2020

Już od 20 lat można oglądać go na antenie programu TV4. Relacjonuje najciekawsze interwencje polskiej policji drogowej, analizuje ich przyczyny i obrazuje zachowania kierowców. Mowa o serialu „STOP Drogówka”, którego realizatorzy ponownie zagościli w Lesznie i nagrywają materiał do jesiennej ramówki.

W trakcie minionego roku, już po raz trzeci goszczą w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie. Realizatorzy programu „STOP Drogówka”: reżyser i współtwórca Marek Nortman oraz operator kamery Kamil Goch.

Jak mówi reżyser od 20 lat jeździ po Polsce i współpracując z komendami wojewódzkimi Policji, na kilka dni w tygodniu wsiada wraz z operatorem kamery do policyjnych radiowozów w poszczególnych jednostkach. Nagrywają najciekawsze sytuacje na drodze, interwencje, zdarzenia drogowe, które obejrzane przez widza stają się pretekstem do refleksji nad przyczynami, popełnionymi błędami i wnioskami nad sposobem ich uniknięcia.

Do Leszna po raz pierwszy trafili w lipcu ubiegłego roku. Pełni obaw czy uda im się zrealizować odpowiedni materiał, gdyż do tej pory nagrywali tylko w siedzibach miast wojewódzkich. Już po kilku dniach wiedzieli, że z mniejszych miast można zdobyć wartościowy materiał do kolejnego odcinka. Następne nagrania miały miejsce w grudniu ubiegłego roku.

I znów telewizyjne kamery jeżdżą w regionie leszczyńskim z policjantami ruchu drogowego. Można ich spotkać podczas obsługi zdarzeń drogowych, na miejscach kolizji i wypadków. Obecne nagrania będzie można obejrzeć  w ramówce jesiennej, prawdopodobnie 19 września br. odcinek nr 235 na antenie programu TV4.

Dotychczasowe odcinki, w których wystąpili leszczyńscy policjanci to 211 i 223 do obejrzenia na Ipla.pl.

 

Monika Żymełka