Aktualności

Dzielnicowi w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 24.07.2020

Leszczyńscy policjanci spotykają się z dziećmi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Głównym celem projektu jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie utonięć.

Policja realizuje  projekt „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisany do Harmonogramu działań na rok 2020 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020 .

Policjanci w czasie wakacji czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą. W ramach działań profilaktycznych m.in. docierają do miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, aby porozmawiać o bezpiecznym zachowaniu nad wodą. Tym razem dzielnicowi z Osiecznej promowali odpowiedzialne postawy osób korzystających z wody oraz przypominali młodym ludziom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rozmawiali o tym jak zapobiegać zaginięciu dziecka na zatłoczonej plaży i jak sobie radzić w sytuacji ewentualnego zaginięcia, omawiane były główne przyczyny utonięć oraz podstawowe zasady zachowania nad wodą mające wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa.

Podczas spotkań funkcjonariusze zawsze przypominają o możliwości korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której można zgłaszać zagrożone obszary, także w zakresie utonięć i dzikich kąpielisk.

 

Monika Żymełka