Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kampania "Kocham. Nie biję"

Data publikacji 02.09.2008

kochaj2kochaj3Rodzice i opiekunowie powinni dawać dzieciom codziennie przykład mądrych i pozytywnych zachowań. Codzienność jednak często pokazuje, że tego brakuje samym dorosłym, czego przykład stanowią agresywne zachowania i stosowanie przemocy zarówno wobec innych dorosłych, jak też wobec własnych dzieci. Od 3 września rusza Kampania pn. "Kocham. Nie biję"...

kochaj2kochaj3Rodzice i opiekunowie powinni dawać dzieciom codziennie przykład mądrych i pozytywnych zachowań. Codzienność jednak często pokazuje, że tego brakuje samym dorosłym, czego przykład stanowią agresywne zachowania i stosowanie przemocy zarówno wobec innych dorosłych, jak też wobec własnych dzieci.

       Od 3 września 2008 r. do 31 października 2008 r. z inicjatywy Fundacji Krajowe Centrum Kompetencji „KCK” oraz Biura Prewencji KGP realizowana będzie ogólnokrajowa kampania pn. Kocham. Nie biję”, wpisująca się w katalog działań prewencyjnych realizowanych w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz priorytetów przyjętych przez kierownictwo polskiej Policji. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Ministra SWiA oraz Komendanta Głównego Policji.Przedmiotowa akcja ma na celu m. in. przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i ograniczenie jej skutków, zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy związane z przeciwdziałaniem w/w zjawiska poprzez podnoszenie społecznej wrażliwości w odniesieniu do szeroko rozumianej przemocy, poszerzenie poziomu wiedzy obywateli na temat przemocy domowej oraz promowanie wartości rodzinnych.W kampanie włączyli się ponadto przedstawiciele świata kultury. Formuła kampanii opiera się na spotach informacyjnych, które będą emitowane w mas mediach oraz bilbordach i plakatach.Jednocześnie należy podkreślić ze zostanie uruchomiony telefon zaufania dla ofiar dotkniętych przemocą o numerze 0 801 109 801, który obsługiwany będzie przez pracowników „KCK”.

   W sytuacji gdy zgłaszający nie będzie wymagał bezzwłocznego działania, KCK po analizie przypadku, uruchomi pomoc we własnym zakresie. Natomiast w przypadku zgłoszenia wymagającego pilnej interwencji Policji , z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia, przekażą sygnał do odpowiedniej jednostki w celu natychmiastowej interwencji Policji.

Powrót na górę strony