Leszczyńscy policjanci na podium maratonu MTB w Wyrzysku

Data publikacji 02.06.2015

02.06.2015r.

mtb2W miejscowości Wyrzysk, koło Piły odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Policjantów w kolarstwie górskim Maraton MTB Wyrzysk 2015. Wśród 700 uczestników, na swoich rowerach wystartowało około 30 policjantów z Wielkopolski, w tym pięciu z leszczyńskiej komendy, a wśród nich I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie kom. Arkadiusz Milewski. Dwie osoby z Leszna stanęły na podium i odebrały puchary ufundowane przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

31 maja br. w Wyrzysku, koło Piły w ramach największego cyklu wielkopolskich imprez rowerowych BIKE CROSS MARATON GOGOLMTB 2015 odbyły się I Mistrzostwa Wielkopolski Policjantów w kolarstwie górskim Maraton MTB Wyrzysk 2015. Imprezę honorowym patronatem objął Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. To właśnie tutaj policjanci po raz pierwszy mogli rywalizować w kolarstwie górskim.

W tej niewielkiej miejscowości na linii startu stanęło około 700 uczestników, a wśród nich około 30 policjantów z całej Wielkopolski. Zamienili służbowe mundury na stroje kolarskie i wystartowali na swoich rowerach na dystansie około 36 km. Na trasie było sporo piaszczystych i stromych odcinków.

Leszczyńską Policję reprezentowało 5 policjantów, na czele z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie kom. Arkadiuszem Milewskim. I miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła nasza koleżanka Ewelina Mielcarek – Szymańska, natomiast w klasyfikacji mężczyzn 3 miejsce na podium zajął Krzysztof Hojzler z KMP w Lesznie. Puchary w imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu wręczyła Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Beata Różniak – Krzeszewska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!