I MTB Maraton Policyjnego Stowarzyszenia Sportowego "Pozytywnie Zakręceni"

Data publikacji 18.08.2015

18.08.2015r.

19W niedzielę w Przybyszewie pod honorowym patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie insp. Piotra Leciejewskiego został rozegrany I MTB Maraton Policyjnego Stowarzyszenia Pozytywnie Zakręceni. Na starcie maratonu stanęło 288 osób. Pozytywnie Zakręconych reprezentowało 9 policjantów leszczyńskiej komendy.

W niedzielę odbył się maraton MTB, który został po raz pierwszy zorganizowany przez działające przy leszczyńskiej komendzie Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni. Impreza została zorganizowana w miejscowości Przybyszewo w gminie Święciechowa.

Organizacja zawodów wymagała dużego zaangażowania członków stowarzyszenia. Przede wszystkim należało wytyczyć trasę maratonu. Nie było to łatwe z uwagi na ukształtowanie terenu. Jednak przy pewnym nakładzie pracy, udało się wytyczyć trasę ciekawą i bardzo wymagającą jak przystało na trasę zawodów maratonu kolarstwa górskiego.

Trasa maratonu na dystansie MEGA liczyła 64 km a na dystansie MINI 38km. Dystans JUNIOR został rozegrany na 14 km a MŁODZIK na 7km. Po starcie wszystkich kategorii policjantki i policjanci przygotowali atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy. Był wyścig, gry i kolorowanki. W zabawie wzięło udział 50 dzieci.

Pierwszy na mecie maratonu zameldował się z dystansu MINI przedstawiciel MW Invest Group Przemysław Rozwalka z czasem 01:29:12. Najlepszy na dystansie MEGA był Adam Adamkiewicz z 64-sto z czasem 02:30:53.

Na mecie na każdego zawodnika czkał pamiątkowy medal oraz poczęstunek.

Prezes Stowarzyszenia Jerzy Ratajczak w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie insp. Piotra Leciejewskiego wszystkim zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wręczył puchary.