V-ce Mistrzostwo Polski Policjantów w Maratonie MTB

Data publikacji 23.09.2015

23.09.2015r.

420 września br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie wzięli udział w Mistrzostwach Polski Policjantów w Maratonie MTB. Rywalizacja rozegrana została na 35 km trasie w miejscowości Obiszów w woj. dolnośląskim. Drugie miejsce w rywalizacji zdobyła policjantka z Leszna mł. asp. Ewelina Mielcarek – Szymańska.

20 września br. w miejscowości Obiszów w woj. dolnośląskim zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Organizatorem zawodów była gmina Grębocice, Nadleśnictwo Głogów oraz Stowarzyszenie MTB Obiszów Team. W ramach imprezy odbyły się Mistrzostwa Polski Policjantów, które swoim honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji.

Bardzo wymagająca trasa maratonu została wytyczona w Bike Parku Obiszów, wokół rezerwatu „Uroczysko Obiszów”. 35 km trasy obfitowało w strome podjazdy i trudne technicznie elementy. Na starcie zawodów stanęło prawie 500 zawodników, w tym 38 policjantów z całego kraju.

Leszczyńską Policję reprezentowało 6 funkcjonariuszy i była to najliczniejsza reprezentacja mundurowych. II miejsce w klasyfikacji policjantek po zaciętej i wyrównanej walce zajęła nasza koleżanka Ewelina Mielcarek – Szymańska. Serdecznie gratulujemy!