10 jubileusz policyjnego klubu krwiodawstwa - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

10 jubileusz policyjnego klubu krwiodawstwa

30.03.2016r.

policja_krew006Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie obchodzi swoje 10 urodziny. W tym czasie zorganizował blisko 20 zbiórek krwi, w których ponad tysiąc osób oddało 460 litrów życiodajnego płynu.

            28 marca 2006 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie z inicjatywy ówczesnego kierownictwa jednostki powstał Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Jego prezesem został Krzysztof Nowak, obecnie Naczelnik Wydziału Prewencji, który tę funkcję pełni do dzisiaj.
 
            Wśród 50 członków klubu znajdują się policjanci, żołnierze oraz strażnicy miejscy. Wszyscy aktywnie uczestniczą w organizowanych przez klub i kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zbiórkach krwi. Podczas akcji sala odpraw zamienia się w stację krwiodawstwa, w której stacjonują pracownice Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.
 
           Już tradycją stały się jesienne akcje krwiodawcze połączone ze zbiórką słodyczy dla dzieci z domu dziecka. Słodycze ofiarowane są najmłodszym z okazji Mikołajków, aby osłodzić im przedświąteczny czas.
 
            Bilans 10 lat istnienia Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działającego przy Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie pokazuje, że w tym czasie zorganizowano 20 zbiórek krwi, w których uczestniczyło ponad tysiąc osób i zebrano 460 litrów krwi. Mamy nadzieję, że uratowała nie jedno życie.
 
          9 października 2012 roku policyjny klub HDK PCK został Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej PCK wyróżniony „Odznaką Honorową IV Stopnia”, stanowiącą zaszczytne wyróżnienie za zasługi w realizacji humanitarnych celów.
 
Tak było 10 lat temu
 
{galeria}AKTUALNOSCI_2016/MARZEC/HDK{/galeria}