Ponad 20 litrów krwi trafi do potrzebujących - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Ponad 20 litrów krwi trafi do potrzebujących

20.05.2016r.

dsc_0579Z samego rana pod policyjną salą odpraw zagościły tłumy... honorowych dawców krwi. 50 osób skorzystało z zaproszenia Klubu HDK PCK oraz Kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie i zechciało podzielić się swoją krwią z najbardziej potrzebującymi.

               W marcu br. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie obchodził swoje 10-lecie działalności. Przez te wszystkie lata na terenie komendy zorganizowano blisko 20 zbiórek, w których ponad tysiąc osób oddało 460 litrów krwi.
 
                Dzisiaj, 20 maja br. po raz kolejny policyjna sala odpraw zamieniła się w stację krwiodawstwa. Już z samego rana tłumy honorowych krwiodawców oczekiwały na otwarcie puntu, a wśród nich policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie oraz mieszkańcy naszego miasta i powiatu leszczyńskiego.
 
              Około godziny 13.00 podsumowano efekty zbiórki. Łącznie 50 osób oddało ponad 20 litrów krwi. Nie dalej jak wczoraj, otrzymaliśmy wiadomość z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu z prośbą o zapotrzebowanie na krew. Wiemy i liczymy na to oddana przez Państwa dzisiaj krew uratuje nie jedno życie.
Serdecznie dziękujemy!
 
{galeria}AKTUALNOSCI_2016/MAJ/KRWIODAWSTWO{/galeria}