PAT - odezwa - Z Życia Policji - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Z Życia Policji

PAT - odezwa

21.06.2013r.

pat_logo

ODEZWA SPOŁECZNOŚCI PaT

www.pat.policja.gov.pl

do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych Społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprasza Państwa do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki. Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – 22 czerwca 2013 roku punktualnie o godz. 16.00.

Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.

Zaprośmy to tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy, w sobotnie, czerwcowe popołudnie, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.

W imieniu społeczności PaT

insp. Grzegorz Jach

Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji

ds. promocji bezpieczeństwa publicznego 

 

PROGRAM

• występ zespołu Elektryczne Jarzębiny

• występ wokalistki Sandry Babuszkiewicz z Zespołu Szkół Rolniczo –Budowlanych, która wykona utwór z repertuaru Krzysztofa Klenczona: „Twój czas”.

• występ wokalistki Zuzanny Mika z Gimnazjum nr 1 w piosence z repertuaru Urszuli: „Dmuchawce, Latawce, Wiatr”

występ wokalisty Jarka Ciesielskiego z IV Liceum Ogólnokształcącego, który zaprezentuje nam własną kompozycję, piosenkę pod tytułem: „Come to me”.

II część występu zespołu Elektryczne Jarzębiny z III Liceum Ogólnokształcącego

występ wokalistki Julii Bulińskiej z IV LO, która wykona piosenką z repertuaru zespołu Roxette: „Listen to your heart”.

występ wokalistki Klaudii Piaseckiej z IV LO wykona piosenkę z repertuaru Lady Gaga pod tytułem „Paparazzi”.

występ ostatniego wykonawcy Dawid Kaczmarek wraz z kolegą z Zespołu Szkół Rolniczo –Budowlanych.

• zaproszenie na drzwi otwarte do Młodzieżowego Centrum Profilaktyki „Alternatywa