Ogólnopolska noc profilaktyki - Z Życia Policji - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Z Życia Policji

Ogólnopolska noc profilaktyki

24.06.2013r.

pat_17Miniony tydzień upłynął pod znakiem prewencji. To ogólnopolska akcja Prewencja a Ty, której inicjatorem jest Komenda Głowna Policji w Warszawie. Także Komenda Miejska Policji w Lesznie włączyła się w te działania. Głównym partnerem akcji było Młodzieżowym Centrum Profilaktyki ALTERNATYWA. 

W ramach działań Ogólnopolska Noc Profilaktyki PaT na terenie KMP Leszno odbyło się w dniu 19.06.2013 o godzinie 10:00 spotkanie z młodzieżą gimnazjalną i ponadgimnazjalną w Miejskim Ośrodku Kultury. W spotkaniu udział wziął Kierownik Ośrodka Leczenia Uzależnień w Łodzi Piotr Adamiak wraz z dwojgiem swoich wychowanków: Anną i Piotrem. Opowiedzieli oni młodzieży o trudnym doświadczeniu nałogu narkomanii i jeszcze trudniejszym procesie wychodzenia z niego. Tego samego dnia o godzinie 12:00 w Młodzieżowym Centrum Profilaktyki ALTERNATYWA Piotr Adamiak i jego podopieczni spotkali się z pedagogami szkolnymi i policjantami KMP w Lesznie. W dniu 21.06.2013 Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Lesznie kom. Sławomir Glapiak oraz Piotr Adamiak, Anna i Piotr byli gośćmi „Rozmów ELKI”. W trakcie audycji opowiedzieli o problemie narkomanii wśród młodzieży oraz zaprosili wszystkich do wzięcia udziału w inicjatywie na Rynku na dzień 22.06.2013r. W dniu 22.06.2013r. na Rynku w Lesznie miał miejsce Happening oraz występy młodzieży. Po zakończeniu występów na Rynku obecni na miejscu zostali zaproszeni na „drzwi otwarte” do Młodzieżowego Centrum Profilaktyki ALTERNATYWA w Lesznie.
Komenda Miejska Policji w Lesznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie akcji: Władzom Miasta, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Młodzieżowemu Centrum Profilaktyki ALTERNATYWA, Nauczycielom i uczniom leszczyńskich szkół i wszystkim innym życzliwym osobom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu akcji. Mamy nadzieję, że wspólne działania profilaktyczne przyczynią się do podniesienia świadomości o zagrożeniach śród młodych ludzi. Być może będą także impulsem dla tych, których problem narkomanii już dotknął. Niech wiedzą, że jest wiele instytucji i osób gotowych nieść pomoc
 
{galeria}AKTUALNOSCI_2013/CZERWIEC/PAT{/galeria}