DAJ SIÊ DOSTRZEC - Prewencja Kryminalna - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Prewencja Kryminalna

DAJ SIÊ DOSTRZEC

imgp3469W dniu dzisiejszym przed leszczyńskim stadionem Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania profilaktyczno – edukacyjne pod nazwą „Daj się dostrzec”, których celem było zwrócenie uwagi kierowców i pieszych na konieczność używania elementów odblaskowych. Świadomość dotycząca zagrożenia związanego ze słabą widocznością na drodze nadal jest bowiem zbyt mała, a jesienią szybki zmierzch, niesprzyjające warunki atmosferyczne sprzyjają powstawaniu niebezpiecznych sytuacji.

Dzisiejsze działania promujące kampanię społeczną ,,Daj się dostrzec”zainicjowane zostały przez firmę „Group Auto Union Polska” sp z o.o. wraz z partnerami: Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, TRW Automotive Aftermarket, Shell Polska Sp. z o.o. Akcję zaplanowano w tygodniu poprzedzającym świąteczny „długi weekend”. W trakcie kontroli policjanci rozdali, zarówno kierowcom pojazdów mechanicznych, jak i rowerzystom, a także liczne przybyłej grupie przedszkolaków kamizelki, elementy odblaskowe oraz ulotki edukacyjne. W międzyczasie informując uczestników ruchu w szczególności tych niechronionych, czyli pieszych i rowerzystów o zasadności i konieczności użytkowania elementów odblaskowych. Zazwyczaj do największej liczby wypadków z udziałem pieszych  i rowerzystów dochodzi podczas niesprzyjających warunków pogodowych, gdy dni są krótkie, szybko zapada zmrok, a i często dochodzą do tego opady atmosferyczne oraz mgła. Z reguły właśnie wtedy piesi i rowerzyści ubrani są na ciemno, co w znacznej mierze skraca czas ich szybkiego dostrzeżenia.

Pamiętamy! Niezwykle ważne jest posiadanie przez wszystkich uczestników ruchu drogowego kamizelek czy innych elementów odblaskowych, które w znacznej mierze poprawią nasze bezpieczeństwo.

{galeria}KAMIZELKI{/galeria}