Prewencja Kryminalna

Kampania "Kieruj się rozsądkiem" - spotkanie z młodzieżą

14.04.2014r.

20140410_125002Ruszyła tegoroczna edycja kampanii „Kieruj się rozsądkiem”. Leszczyńscy policjanci zainaugurowali ją spotkaniem z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo pieszych na drodze.

                            W roku 2013 Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji realizowało kampanię pod hasłem „Kieruj się rozsądkiem” w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”.
 
                          Kampania „Kieruj się rozsądkiem” będzie kontynuowana na terenie całego kraju również w 2014 roku. Adresowana jest przede wszystkim do motocyklistów, seniorów i pieszych. Założeniem kampanii jest uświadomienie społeczeństwu, że prawidłowe zachowanie się na drodze, życzliwość, brak agresji pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo i jakość życia uczestników ruchu drogowego.
 
                         Leszczyńscy policjanci zainaugurowali tegoroczną kampanię „Kieruj się rozsądkiem”, spotkaniem specjalisty Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lesznie z uczniami III klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie. Tematem rozmów było bezpieczeństwo pieszych na drodze. Funkcjonariusz przypomniał młodzieży najważniejsze przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych oraz omówił jedną z ostatnich zmian w Prawie o ruchu drogowym związaną z obowiązkiem używania elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poruszających się o zmroku w obszarze niezabudowanym.
 
                               Leszczyńska Policja zapowiada, że w ramach realizacji kampanii „Kieruj się rozsądkiem” przewidujemy także spotkania z motocyklistami oraz seniorami.
 
{galeria}AKTUALNOSCI_2014/KWIECIEN/ILO{/galeria}