Spotkanie Policji z seniorami - Prewencja Kryminalna - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Prewencja Kryminalna

Spotkanie Policji z seniorami

10.06.2014r.

p1040037W Domu Seniora „Wrzosowy Zakątek” w Lesznie odbyło się spotkanie przedstawicielek leszczyńskiej Policji z osobami starszymi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ewentualnych zagrożeń występujących ze strony oszustów. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Głównie zainteresowała ich tematyka seniora – rowerzysty w ruchu drogowym.

                            Wczoraj, 9 czerwca b.r. w Domu Seniora „Wrzosowy Zakątek” odbyło się spotkanie przedstawicielek leszczyńskiej Policji z miejscowymi seniorami. To już kolejne spotkanie w ramach kampanii „Kieruj się rozsądkiem”.
 
                          Zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie nadkom. Lucyna Bilińska omówiła zagadnienia związane z bezpieczeństwem osób starszych w ruchu drogowym. Szczególną uwagę zwróciła na ostatnie zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowego, związane z obowiązkiem używania elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poruszających się o zmroku w obszarze niezabudowanym. Ponadto policjantka zachęcała osoby starsze od używanie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów w ciągu dnia i także w obszarze zabudowanym.
 
                           Specjalista Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii KMP w Lesznie podkom. Marzena Kasińska opowiedziała o najczęściej występujących zagrożeniach oraz metodach oszustów, których ofiarą padają osoby starsze. Nadto policjantki poruszyły temat prawidłowego zabezpieczania swojego mienia, w tym jednośladów.
 
                                    Seniorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielkami Policji. Zadawali pytania szczególności dotyczące poruszania się na rowerze oraz z zakresu przepisów ruchu drogowego. Żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi.
 
 
{galeria}AKTUALNOSCI_2014/CZERWIEC/SENIORZY{/galeria}