Bezpieczeństwo w czasie długiego weekendu - Prewencja Kryminalna - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Prewencja Kryminalna

Bezpieczeństwo w czasie długiego weekendu

14.08.2014r.

ruch_czapka_i_stacjaDla wielu osób już dziś zaczyna się długi weekend. To czas wyjazdów, zabawy, jak również odpoczynku. O bezpieczeństwo w tym czasie zadbają Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Lesznie

Czas długiego weekendu, to czas, jak pokazuje doświadczenie, wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób korzysta z paru dni wolnego by udać się na wypoczynek.
 
W dniach 14 – 17 sierpnia br. prowadzone będą działania „ Sierpniowy weekend 2014”. Na głównych szlakach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miast służby pełnić będą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego.
 
Kontrolom podlegać będą wszystkie elementy wpływające na bezpieczeństwo podczas jazdy: zapięcie pasów, rozmowy przez telefon komórkowy, nadmierna prędkość, niewłaściwe wyprzedzanie czy też włączanie się do ruchu, trzeźwość kierowców a także stan techniczny pojazdów.
 
Ponieważ życie i zdrowie ludzkie nie mają ceny, dlatego wszelkie wykroczenia w tym zakresie będą bezwzględnie egzekwowane. Działania te mają również na celu utrzymanie płynności ruchu.
 
Drugim niezwykle ważnym elementem jest zabezpieczenia mienia. W tym wypadku niezwykle istotne jest by właściciele mieszkań czy domów należycie zadbali o ich zabezpieczenie.
 
Najważniejsze jest, by wykorzystać wszystkie dostępne zabezpieczenia. Jeżeli macie Państwo zamontowane 3 zamki w drzwiach to apelujemy, aby wszystkie 3 wykorzystać. Opuszczamy wszystkie rolety w oknach. To samo dotyczy włączania systemów alarmowych.
 
Każde zabezpieczenie, choćby najprostsze stanowi przeszkodę, której pokonanie wymaga czasu.
 
Nieoceniona również jest pomoc sąsiedzka. Jeżeli zauważycie Państwo nieznany samochód, lub osoby obce kręcące się wokół posesji własnej czy sąsiada prosimy o natychmiastowy kontakt. Policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą co to za osoby.
 
Życzymy udanego i przede wszystkim bezpiecznego weekendu.