Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Policja e-usługi
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Zielona Strefa - Ochrona Zwierząt i Środowiska

Najczęściej czytane

 1. Leszczyńscy policjanci zatrzymali kolejną grupę oszustów działających metodą na BLIK

  Dzięki czujności mieszkańca Podlasia policjanci z Leszna zatrzymali kolejną grupę oszustów działających metodą na BLIK. Do zatrzymania doszło w rejonie jednego z banków. Sprawcy z powiatu poznańskiego zostali aresztowani przez leszczyński sąd na okres 3 miesięcy.

 2. VIII Memoriał Strzelecki im. Ludwika Kostery w policyjnej strzelnicy

  Komenda Miejska Policji w Lesznie była jednym z organizatorów VIII Memoriału Strzeleckiego im. Ludwika Kostery. Obok Policji, drużynowo oraz indywidualnie, rywalizowali przedstawiciele wojska, straży pożarnej, żołnierze rezerwy oraz związków strzeleckich.

 3. Wybuch bomby w uczelni – ćwiczenia służb ratowniczych

  W Akademii Nauk Stosowanych w Lesznie, w trakcie trwania zajęć doszło do wybuchu ładunku pozostawionego w plecaku w holu uczelni. Były ofiary śmiertelne i wiele osób poszkodowanych. To scenariusz ćwiczeń z zakresu zarządzania w sytuacjach kryzysowych, w których udział wzięli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie wraz z innymi służbami ratowniczymi i uczniami klasy policyjnej z III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie.

 4. Policjanci z obcokrajowcami o ich bezpieczeństwie

  Profilaktyk społeczny leszczyńskiej Policji i dzielnicowy spotkali się z obywatelami Ukrainy zamieszkującymi na terenie Leszna. Celem spotkania było zwiększenie świadomości na temat przepisów obowiązujących w Polsce oraz zwiększenie bezpieczeństwa obcokrajowców.

 5. Policjanci z młodymi ludźmi o cyberzagrożeniach

  Leszczyńscy policjanci przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą na temat zagrożeń wynikających z korzystania z internetu. Rozmawiano o destrukcyjnym wpływie internetu na życie młodego człowieka oraz przeciwdziałaniu cyberprzemocy.

 6. Tragiczny wypadek na krajowej 5

 7. Policjanci zatrzymali poszukiwanego, z narkotykami

  Najbliższe dwa i pół roku spędzi w zakładzie karnym mężczyzna, który ukrywał się przed organami ścigania. Policjanci zatrzymali 28-latka na jednej z ulic Leszna. Podczas zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki.

 8. Mieszkańcy Dolnego Śląska wpadli w Lesznie płacąc "fałszywkami"

  Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Głogowa wprowadzających w Lesznie do obiegu podrobione banknoty. Mężczyźni płacili „falsyfikatami” za jedzenie, papierosy, w aptece i taksówce. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował podejrzanych na okres trzech miesięcy.

 9. Z osobami z niepełnosprawnościami o bezpieczeństwie na drodze

  Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w szczególności pieszych i rowerzystów było głównym tematem spotkania profilaktyk społecznej leszczyńskiej Policji z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lesznie.

 10. Praca w Policji - Jak zostać policjantem?

  Szukasz dla siebie ciekawej, pozbawionej rutyny pracy? U nas ją znajdziesz. To zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian. Spróbuj, bo warto!

Powrót na górę strony