Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

 1. POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW WYPADKU DROGOWEGO: DROGA WIJEWO - RADOMYŚL

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 16 sierpnia 2021r. około godz. 11:00 na drodze W-305 pomiędzy miejscowościami Wijewo - Radomyśl, gdzie doszło do czołowego zderzenia samochodów m-ki Opel Corsa oraz Mercedes, którego kierujący zmarł.

 2. BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE - WYBRANE ZMIANY W PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO OD 1.06.2021 R.

  1 czerwca 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 463), która wprowadza przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach, ujednolica dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a także obliguje kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych.

 3. BEZPIECZNE ZAKUPY ŚWIĄTECZNE

  W tym roku przygotowania do świąt jak również same święta mają nieco innych charakter. To niestety za sprawą panującej na świecie pandemii koronawirusa SARS-COV-2 i obostrzeń z nią związanych. W otwartych od 28 listopada galeriach handlowych zauważalny jest coraz większy ruch, jednak liczba osób robiących w danej chwili zakupy jest ograniczona i zależna od powierzchni danego lokalu. Pamiętajmy, że w celu ograniczenia kontaktów z innymi ludźmi, zakupy możemy również zamówić przez Internet.

 4. ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS - PRACA W POLICJI

  Marzysz o ciekawej pracy? Lubisz pomagać innym? Nie boisz się podejmować nowych wyzwań? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający, ale dający też wiele satysfakcji. Jeśli chcesz zostać jednym z nas - złóż dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie. Mamy 7 wolnych wakatów i czekamy na Ciebie!

 5. Aplikacja "Moja Komenda" - kontakt z Policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Policja e-usługi
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Zielona Strefa - Ochrona Zwierząt i Środowiska

Najczęściej czytane

 1. Obchody Święta Policji

  Ponad 80 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie otrzymało wyróżnienia, odznaczenia oraz awansowało na wyższe stopnie policyjne podczas tegorocznych obchodów Święta Policji.

 2. Kolejny sukces sportowy Łukasza Wróbla

  240 km - tyle wynosi najdłuższy dystans Biegu Siedmiu Szczytów w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju. 343 osoby na linii startu. I to właśnie leszczyński policjant, sierżant sztabowy Łukasz Wróbel zdobył III miejsce opem z czasem 34:20:20.

 3. Wypadki drogowe

 4. Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plaży w Boszkowie

  Policyjne motorówki, pokazy ratownictwa wodnego i udzielania pomocy przedmedycznej oraz wiele innych atrakcji można było obejrzeć podczas policyjnego pikniku na plaży w Boszkowie - Letnisku. Wszystko w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” .

 5. PRACE POLOWE – DZIAŁANIA SŁUŻB Z MYŚLĄ O BEZPIECZEŃSTWIE

  Wakacje to nie tylko okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach czy nad wodą, ale również czas intensywnych rolniczych prac polowych. Prace polowe i gospodarcze, to także zwiększony ruch pojazdów oraz maszyn rolniczych na drogach. Tylko wyobraźnia i świadomość zagrożeń są sposobami na uniknięcie ludzkich tragedii.

 6. POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW WYPADKU DROGOWEGO: DROGA WIJEWO - RADOMYŚL

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 16 sierpnia 2021r. około godz. 11:00 na drodze W-305 pomiędzy miejscowościami Wijewo - Radomyśl, gdzie doszło do czołowego zderzenia samochodów m-ki Opel Corsa oraz Mercedes, którego kierujący zmarł.

 7. DZIAŁANIA „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI”

  Dziś Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności poprzez ograniczenie ryzykownych zachowań kierujących, którzy przekraczają dozwolone limity prędkości. Funkcjonariusze będą również reagować na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

 8. Policjanci edukują dzieci i młodzież oraz kontrolują miejsca ich wypoczynku

  Leszczyńscy policjanci podczas wakacji w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” docierają do miejsc zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze między innymi przypominają uczestnikom obozów i kolonii o prawidłowym zabezpieczaniu swojego mienia przed kradzieżą, ale nade wszystko edukują letników w zakresie bezpiecznego korzystania z wody.

 9. CHWAŁA BOHATEROM! OBCHODY 78. ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

  Pamięć o bohaterach Warszawy, którzy 1 sierpnia 1944 r. podjęli walkę o wolność, godność i niepodległość trwać będzie zawsze. W 78. rocznicę Powstania Warszawskiego przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej w Lesznie punktualnie o godz. 17:00 rozpoczęły się uroczyste obchody wybuchu powstania.

 10. Kompletnie pijani wsiedli za kierownicę pojazdów

  Od blisko 2 do 3 promili alkoholu w organizmie mieli trzej kierowcy zatrzymani w miniony weekend na leszczyńskich drogach. To nie jedyne przewinienia jakich się dopuścili. Dwóch z nich zostało ujętych przez obywateli.

Powrót na górę strony