Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niechlubny wyczyn sprezentowanym pojazdem?

Data publikacji 04.02.2021

W deszczu, na śliskiej nawierzchni z prędkością prawie 180km/h pędził kierowca volkswagena na tzw. „rydzyńskim szerokim pasie”. Jego nieodpowiedzialną jazdę zerejestrowała kamera policyjnego videorejestratora. Policjantów zaskoczył także napis umieszczony na pokrywie bagażnika pojazdu.

20 stycznia br. około godz. 19.30 policjanci leszczyńskiej drogówki podczas patrolu nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem zauważyli na drodze wojewódzkiej W309 z Leszna w kierunku Rydzyny pędzący z nadmierną prędkością samochód. Jest to droga dwukierunkowa o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku, na której dopuszczalna prędkość pojazdów to 100km/h.

Auto poruszało się lewym pasem. Policjanci natychmiast pojechali za nim, rejestrując na kamerze sposób jazdy i prędkość z jaką poruszał się volkswagen passat. Po zbliżeniu się do pojazdu, na pokrywie bagażnika uwidoczniła się naklejka z napisem „TATUŚ KUPIŁ”.

Jeżeli „wyścigowe” auto rzeczywiście było prezentem od taty, to kierowca passata, 40-letni mieszkaniec gminy Osieczna, póki co od policjantów otrzymał „w prezencie”  najwyższy z możliwych mandat karny i 10 punktów karnych.

Leszczyńscy policjanci bacznie przyglądają się kierowcom rozwijającym zawrotne prędkości, nie tylko na „szerokim pasie rydzyńskim”. Tylko w 2020 roku w regionie leszczyńskim, 188 kierowców straciło prawo jazdy z powodu jazdy z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.

 

Monika Żymełka

 

Powrót na górę strony