Aktualności

Bałwan na drodze

Data publikacji 30.12.2021

Nigdy nie wiadomo kogo policjanci mogą spotkać podczas nocnej, przedświątecznej, zimowej służby. Może to być pan taksówkarz, grupa młodzieży wracająca z imprezy, albo samotnie stojący na środku drogi… olbrzymi bałwan.

Podczas pierwszych tegorocznych obfitych opadów śniegu, kiedy Leszno zabieliło się na dobre, ktoś prawdopodobnie rozradowany tym widokiem postanowił ulepić w nocy bałwana. Postać dość sporych rozmiarów, bo miała ponad 2 metry wzrostu. Bałwan stanął na samym środku ulicy Dąbrowskiego w Lesznie, w centrum miasta. Może gdyby był na przejściu dla pieszych, zmieniałoby to postać rzeczy, ale w takiej sytuacji…

Policjanci pojechali na miejsce po otrzymaniu nietypowego zgłoszenia. Śnieżna budowla była naprawdę duża i ciężka. Poprosili więc o pomoc pracowników odśnieżających tej nocy ulice miasta. Ci szybko dotarli na miejsce i usunęli z drogi nietypową przeszkodę.

Chodź na pierwszy rzut oka sytuacja wydawała się dość zabawna tak naprawdę mogła doprowadzić do niebezpieczeństwa na drodze. Zderzenie z tego typu obiektem mogłoby skutkować co najmniej poważnym uszkodzeniem pojazdu.

 

Monika Żymełka

Film VID-20211229-WA0001.mp4

Pobierz plik VID-20211229-WA0001.mp4 (format mp4 - rozmiar 5.47 MB)

Powrót na górę strony