Aktualności

Sprawcy kradzieży aut zatrzymani na terenie dwóch województw

Data publikacji 16.05.2022

Policjanci z Leszna zatrzymali trzy osoby kradnące luksusowe auta na terenie całej Polski, odzyskali jedno z nich warte prawie 200 tysięcy złotych oraz stomatologiczne implanty pochodzące z przestępstwa warte 80 tysięcy złotych. Przy zatrzymanych znaleziono mnóstwo elektronicznych urządzeń służących do kradzieży aut. Wszyscy podejrzani trafili do aresztu na 3 miesiące.

11 maja br. w samym środku nocy, praktycznie w jednym momencie, leszczyńscy policjanci weszli na teren dwóch posesji, w województwie dolnośląskim oraz zachodniopomorskim.

Na Dolnym Śląsku, w powiecie górowskim zatrzymali 39-latka, właściciela posesji. W jednym z garaży funkcjonariusze znaleźli ukryty pojazd marki Audi Q5, warty 185 tysięcy złotych, który poprzedniej nocy został skradziony sprzed posesji na terenie Szczecina. Zarówno w aucie jak i garażu znajdowały się zagłuszarki sygnału GPS. 39-latek był poszukiwany celem odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności.

W nadmorskiej miejscowości, w jednym z ośrodków wczasowych policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, 36-letniego mieszkańca Wrocławia i 27-letnią mieszkankę powiatu górowskiego. W miejscu ich przebywania znaleziono sprzęt służący do kradzieży samochodów, w tym m. in. tzw. „walizki”, zagłuszarki sygnału GPS oraz odzież mogącą służyć do popełniania przestępstw. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. Podczas przeszukania policjanci natrafili na karton, w którym znajdowało się 120 sztuk stomatologicznych implantów. Jak się okazało skradziono je wraz osobowym mercedesem w pierwszych dniach maja br. z terenu Poznania. Wartość skradzionego mienia wyniosła około 250 tysięcy złotych.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli gotówkę w kwocie około 50 tysięcy złotych.

Wszystkie trzy osoby zostały zatrzymane i przewiezione do leszczyńskiego policyjnego aresztu.

Następnie usłyszały zarzuty w różnych konfiguracjach, ale dotyczyły one kradzieży samochodów po uprzednim włamaniu, paserstwa oraz posiadania narkotyków.

12 maja br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował troje podejrzanych na okres trzech miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

Monika Żymełka

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
Powrót na górę strony