Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania dzielnicowych z Osiecznej ze strażą leśną i rybacką

Data publikacji 27.05.2022

Dzielnicowi z Osiecznej, funkcjonariusze Straży Leśnej oraz przedstawiciele Państwowej i Społecznej Straży Rybackiej przeprowadzili wspólne kontrole w rejonie jezior w Osiecznej i Krzemieniewie.

To kolejna wspólna akcja służb. Jej głównym celem jest walka z kłusownictwem rybackim, ale też dbałość o lokalne środowisko. Przedstawiciele Policji, straży leśnej i rybackiej, tym razem skontrolowali rejony jezior w Osiecznej i Krzemieniewie.

Służby sprawdzały posiadanie zezwoleń do amatorskiego połowu ryb oraz sprzęt do tego służący, legalność biwakowania i wjazdów do lasu. Zwracano uwagę na niszczenie roślinności, zaśmiecanie kompleksów leśnych oraz na zakaz używania w nich tzw. otwartego ognia.

Oprócz tego kontrolowano łamanie zakazu wstępu na tereny ścisłej ochrony tj. rezerwatów przyrody – ostoi zwierzyny.

Podczas kilkugodzinnych działań, w trakcie dwóch dni, służby stwierdziły następujące naruszenia: zaśmiecanie stanowisk wędkarskich, używanie otwartego ognia w lesie, łamanie zakazu wjazdu do lasu, brak uprawnień do wędkowania oraz nieregulaminowe wędkowanie, w tym przypadku łowienie ryb na trzy wędki. Łącznie ukarano 8 osób.

 

Monika Żymełka


 

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
Powrót na górę strony