Aktualności

Zakończył niebezpieczną jazdę, dzięki reakcji obywatela

Data publikacji 07.06.2022

Został zatrzymany po tym, jak policjanci otrzymali informację od obywatela. Jechał samochodem w centrum Leszna w niebezpieczny sposób, z nadmierną prędkością stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa. 22-latek z Leszna miał ponad 1,70 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy. Grozi mu do 2 lat więzienia.

6 czerwca br. w nocy dyżurny leszczyńskiej Policji został telefonicznie powiadomiony przez świadka o tym, że na jednej z ulic w centrum Leszna porusza się osobowy volkswagen jadąc z niebezpieczną, nadmierną prędkością oraz stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa innych. Dyżurny natychmiast poinformował o tym patrol ruchu drogowego. Obywatel na bieżąco informował policjanta o przemieszczaniu się brawurowego kierowcy. Pojazd zatrzymał się na jednej ze stacji benzynowych w mieście.

Okazało się, że za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec Leszna. Mężczyzna był w wyraźnym stanie nietrzeźwości. W trakcie badania okazało się, że miał ponad 1,70 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowca nie posiadał prawa jazdy. Przyznał, że kierował samochodem. Po stronie pasażera siedział 21-latek z Leszna, trzeźwy, nie posiadający uprawnień do kierowania pojazdami.

22-latek odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami oraz za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będąc nietrzeźwym. Grozi mu do 2 lat więzienia i bardzo wysokie kary pieniężne.

Policja dziękuje świadkowi za wzorowe zachowanie i reakcję na widok kierowcy zagrażającemu bezpieczeństwu.

Monika Żymełka


 

Powrót na górę strony