Aktualności

Nastolatka przerobiła legitymację szkolną – usłyszała zarzut przestępstwa

Data publikacji 20.06.2022

Pomysłowa nastolatka samodzielnie przedłużyła ważność legitymacji szkolnej. Do tego celu użyła dwuzłotowej monety. Sytuacja wyszła na jaw podczas kontroli biletów w pociągu. Grozi jej do 5 lat więzienia.

18 czerwca br. przed godz. 9.00 leszczyńska Policja została powiadomiona przez kierownik pociągu relacji Katowice – Słupsk o tym, że podczas kontroli biletów jedna z pasażerek okazała jej przerobioną legitymację szkolną jako potwierdzenie zniżki na przejazd, z której korzystała. Jak się okazało zdjęcie było przypięte do dokumentu jedynie spinaczem i nie nosiło śladów przybicia pieczątki szkoły, a w miejscu pieczątki potwierdzającej ważność legitymacji widniał... odcisk monety dwuzłotowej.

Policjanci zatrzymali 18-letnią mieszkankę Chorzowa, okazującą się przerobioną legitymacją. Młoda kobieta została przewieziona do leszczyńskiej komendy, gdzie usłyszała zarzut przerobienia dokumentu. Podejrzana przyznała się do zarzucanego jej czynu i wyjaśniła, że dokonała tego w celu uzyskania zniżek na przejazdy. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia.

 

Monika Żymełka

Powrót na górę strony