Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na rozpoczęciu „Bezpiecznych wakacji”

Data publikacji 28.06.2022

Leszczyńscy policjanci zainaugurowali tegoroczną akcję „Bezpieczne wakacje”. Wzięli udział w sportowych obchodach Nocy Świętojańskiej w Gołanicach. Impreza odbyła się na plaży Jeziora Krzyckiego, gdzie mundurowi promowali przede wszystkim bezpieczeństwo nad wodą.

Obchody Nocy Świętojańskiej w Gołanicach na Sportowo odbyły się 25 czerwca br. na plaży głównej Jeziora Krzyckiego. Uczestnicy imprezy mogli skorzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji. Były strefy zabaw, joga, zumba, warsztaty rękodzieła, pływanie żaglówkami, strzelanie. Jedną z głównych atrakcji były pokazy ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy przygotowane przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policjanci przy swoim stoisku w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” promowali bezpieczny letni wypoczynek. Między innymi zachęcali do wybierania strzeżonych kąpielisk, korzystania z wody wyłącznie w stanie trzeźwości oraz ubierania kamizelek ratunkowych podczas korzystania ze sprzętu pływającego.

Policjanci namawiali dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowym „Artystyczny przeWodnik”. Prace konkursowe można wysyłać do dnia 9 września br. na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji w Warszawie. W tym celu rozdawano ulotki w języku polskim i ukraińskim.

Uczestnicy imprezy otrzymali od policjantów drobne upominki związane z działalnością profilaktyczną. Najmłodsi zasiadali do kolorowania kolorowanek o tematyce związanej z bezpieczeństwem w wakacje, a w szczególności nad wodą. Całości festynu dopisywała słoneczna aura i wesoła atmosfera.

 

Monika Żymełka

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
Powrót na górę strony