Aktualności

Z uczestnikami półkolonii o bezpieczeństwie, nie tylko nad wodą

Data publikacji 14.07.2022

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to temat przewodni wszystkich spotkań profilaktycznych, które odbywają się w czasie wakacji. W kolejnym z nich uczestniczyła profilaktyk Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Tym razem spotkała się z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach językowych.

Od kilku tygodni leszczyńscy policjanci spotykają się dziećmi i młodzieżą z regionu leszczyńskiego w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” . Podczas tych spotkań zorganizowanych m.in. w szkołach, przedszkolach, miejscach zorganizowanego wypoczynku mundurowi przypominają najmłodszym jak bezpiecznie spędzić wakacje.

W ostatnim ze spotkań uczestniczyła profilaktyk leszczyńskiej Policji sierż. Kinga Sobiak, która spotkała się z dziećmi biorącymi udział w półkoloniach językowych. Rozmawiała z nimi o zasadach bezpiecznego korzystania z wody, o bezpieczeństwie w domu, sieci i na podwórku. Przypomniała niektóre zasady bezpieczeństwa na drodze, gdzie dzieci występują w roli pieszego, rowerzysty oraz pasażera w pojeździe mechanicznym.

Rozmawiano także o służbie policjantów. Każde z dzieci otrzymało w prezencie pamiątkowy odcisk własnych linii papilarnych oraz element odblaskowy. Policjantka zachęciła najmłodszych do odwiedzania strony pyrek.pl oraz do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowym „Artystyczny przeWodnik” .

 

Monika  Żymełka

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
Powrót na górę strony