Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci grupy SPEED zakończyli nieodpowiedzialną jazdę motocyklisty

Data publikacji 05.09.2022

Zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i kierującym jednośladami to jedno z priorytetowych zadań policjantów drogówki. Niestety młody kierowca motocykla, dopełnił wszelkich starań, aby narazić na niebezpieczeństwo życie swoje, pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany przez policjantów wysokim mandatem karnym.

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek, 2 września br. po godz. 18.00 na ulicy Osieckiej w Lesznie. Policjanci leszczyńskiej drogówki z grupy „Speed” pełniący służbę w radiowozie z videorejestratorem, przerwali niebezpieczną jazdę nieodpowiedzialnego motocyklisty. Kierowca jednośladu pędził w terenie zabudowanym z prędkością 128km/h na tzw. „pięćdziesiątce”. Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 78km/h!!!

Oprócz tego, że ten niechroniony uczestnik ruchu drogowego naraził swoje życie, to zagrażał także innym osobom, poruszającym się przepisowo, w tym pieszym, bo z tak zawrotną prędkością przejechał przez oznakowane przejście dla pieszych.

Policjanci w takich sytuacjach reagują stanowczo i zdecydowanie. Ich rolą jest zapobieganie tragicznym wypadkom, dbałość o bezpieczeństwo wszystkich uczestników dróg, a także respektowanie obowiązujących przepisów i limitów prędkości.

Zatrzymanym kierowcą okazał się 35-letni mieszkaniec Leszna. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy, dodatkowo został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 złotych, a na jego konto „wpłynęło” 10 punktów.

 

Monika Żymełka

Film VID-20220902-WA0013.mp4

Pobierz plik VID-20220902-WA0013.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.88 MB)

Powrót na górę strony