Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawców włamania i odzyskali agregat tynkarski

Data publikacji 05.12.2022

Zarzuty kradzieży z włamaniem do bloku w budowie i paserstwa usłyszało czterech mieszkańców powiatu górowskiego w wieku od 22 do 26 lat. Zostali zatrzymani przez leszczyńskich kryminalnych kilka dni po dokonaniu przestępstw. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Pod koniec listopada br. ktoś włamał się do budynku wielorodzinnego w Rydzynie będącego w trakcie budowy. Z wnętrza skradziono agregat tynkarski wartości 10 tysięcy złotych oraz elektronarzędzia. Całość strat wyniosła prawie 12 tysięcy złotych.

Kryminalni z Leszna szybko ustalili, że związek z tym przestępstwem mają dwaj mieszkańcy powiatu górowskiego w wieku 24 i 26 lat. Zostali zatrzymani w minionym tygodniu. Policjanci odzyskali skradziony agregat, który sprawcy ukryli na terenie pustostanu w powiecie górowskim. Urządzenie zostało już pomalowane i prawdopodobnie przygotowane do zbycia.

Funkcjonariusze ustalili także, że te same osoby mają związek z kradzieżą czterech felg aluminiowych wartych 2 tysiące złotych. Sprawcy skradli je z terenu jednej z posesji w gminie Rydzyna, noc po włamaniu do domu w budowie. Mężczyźni zbyli felgi w punkcie skupu złomu.

Podczas realizacji sprawy ustalono także dwóch paserów, to 22-letni mieszkańcy powiatu górowskiego. Mężczyźni zbyli pochodzące z wspomnianych przestępstw przedmioty, w związku z czym usłyszeli zarzuty paserstwa za co grozi im do 5 lat więzienia.

24 i 26 latek usłyszeli zarzuty kradzieży felg i kradzieży z włamaniem do domu w budowie. Grozi im do 10 lat więzienia. Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.

 

Monika Żymełka

Powrót na górę strony