Aktualności

Policyjne zabezpieczenie Świąt Bożego Narodzenia - podsumowanie

Data publikacji 27.12.2023

Policjanci podsumowali świąteczny weekend. W trakcie pięciu dni na leszczyńskich drogach nie odnotowano poważnych zdarzeń drogowych. W poświąteczną środę mundurowi przeprowadzili akcję prewencyjną „Trzeźwy poranek”.

Tegoroczny weekend związany z Świętami Bożego Narodzenia trwał od 22 do 26 grudnia. Policjanci jak co roku w tym czasie zaangażowani byli w dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Funkcjonariusze drogówki dbali o to, aby na leszczyńskich drogach nie doszło do poważnych wypadków drogowych i aby każda osoba przejeżdżająca przez nasze miasto i powiat dotarła bezpiecznie do celu podróży.

W trakcie tych pięciu dni policjanci ujawnili 90 różnych wykroczeń drogowych, połowa z nich związana była z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę samochodu i jednego rowerzystę. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 13 kolizji drogowych.

W poświąteczną środę, 27 grudnia na drogach Leszna i Powiatu Leszczyńskiego przeprowadzono akcję „Trzeźwy poranek”. Policjanci skontrolowali stan trzeźwości ponad 1100 kierowców. Trzech z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Wszyscy stracili prawa jazdy.

 

Monika Żymełka

Powrót na górę strony