Aktualności

73-latek zgubił się w lesie. Z pomocą policjantów szczęśliwie wrócił do domu.

Data publikacji 02.02.2024

W minioną środę dyżurny leszczyńskiej komendy przyjął zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który stracił orientację w lesie i nie potrafił odnaleźć drogi powrotnej. Na domiar złego informował telefonicznie, że wpadł do rowu i ma okaleczoną twarz. Dzięki doskonałej znajomości terenu mężczyzna został odnaleziony przez dzielnicowych.

Pogoda sprzyja spacerom oraz różnym formom aktywności. Planując jednak wycieczkę do lasu należy pamiętać, że zmierzch zapada szybko. Przekonał się o tym 73-letni mieszkaniec Leszna, który wyszedł z domu około godziny 15 z zamiarem pójścia na marsz z kijkami. Niestety stracił orientację i nie potrafił znaleźć drogi powrotnej. Przeczesując zarośla tracił siły i okaleczał się. Na szczęście miał ze sobą telefon. Dzięki niemu zadzwonił na numer alarmowy i był w stałym kontakcie z dyżurnym komendy. Podczas rozmowy telefonicznej poinformował go, że wpadł do rowu i zgubił się.

Dyżurny starał się uzyskać jak najwięcej informacji, które mogłyby doprowadzić policjantów do poszukiwanego. Do działań zaangażowani zostali policjanci z Leszna oraz dzielnicowi z Krzemieniewa. Funkcjonariusze włączyli światła błyskowe i dźwiękowe w radiowozie i na podstawie relacji poszukiwanego, przybliżali się do jego lokalizacji. Dzięki doskonałej znajomości terenu i na postawie przekazywanych na bieżąco informacji odnaleźli mężczyznę pokonującego zarośla. Szczęśliwie jego obrażenia nie wymagały specjalistycznej pomocy medycznej.

 

Daria Żmuda


 

 

Powrót na górę strony