Aktualności

Oni już zdecydowali! – Ty też możesz zostać policjantem!

Data publikacji 15.03.2024

Kamila, Wiktoria, Mikołaj, Krzysztof i Rafał to nowo przyjęci policjanci do służby w leszczyńskiej Policji. Przeszli pozytywnie procedurę kwalifikacyjną, zostali umundurowani, złożyli uroczyste ślubowanie i niebawem rozpoczną kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku.

4 marca br. szeregi leszczyńskiej Policji zasiliło pięciu nowo przyjętych policjantów. Kamila, Wiktoria, Mikołaj, Krzysztof i Rafał są mieszkańcami Leszna i okolicznych powiatów. Mają od 21 do 33 lat. W minionym roku pozytywnie przeszli postępowanie rekrutacyjne, które przede wszystkim obejmuje test wiedzy, test sprawności fizycznej, badanie psychologiczne oraz rozmowę kwalifikacyjną.

Ci młodzi ludzie zostali już umundurowani, uroczyście złożyli rotę przysięgi w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, otrzymali legitymacje służbowe i niebawem wyjadą na około półroczne szkolenie podstawowe do Szkoły Policji w Słupsku. Tam doświadczona kadra dydaktyczna przygotuje nowych funkcjonariuszy do pierwszych „szlifów” zawodu, w teorii i praktyce.

 

W roku 2023 do Komendy Miejskiej Policji w Lesznie przyjęto 23 nowych funkcjonariuszy. Na chwile obecną leszczyńska jednostka dysponuje jeszcze 13 wolnymi wakatami.

Kto może zostać policjantem? Gdzie i jakie dokumenty złożyć o przyjęcie do służby? Jak wygląda procedura kwalifikacyjna? Ile zarabia nowo przyjęty policjant?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w załączonym poniżej linku

https://wielkopolska.policja.gov.pl/wlk/praca-w-policji/zostan-policjantem

 

W Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00 istnieje możliwość spotkania się z pracownikiem Wydziału Zaopatrzenia, Kadr i Szkolenia i porozmawiania na temat procesu rekrutacyjnego w Policji oraz złożenia dokumentów.

W roku 2024 Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć:

  • 4 marca.

  • 24 kwietnia.

  • 8 lipca.

  • 9 września.

  • 30 października.

  • 30 grudnia.

 

 

Powrót na górę strony