Aktualności

Debatowali o bezpieczeństwie w miejscowości letniskowej Boszkowo

Data publikacji 02.04.2024

W Boszkowie odbyła się debata na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego na obszarach przywodnych i wodnych w miejscowości rekreacyjnej. Udział w niej wzięli między innymi przedstawiciele Policji, samorządów oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

29 marca br. w Ośrodku Wypoczynkowym "Sadyba" w Boszkowie – Letnisku odbyła się debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Udział w spotkaniu wzięli m.in. pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie mł. insp. Sławomir Glapiak, Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak, Przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, przedstawiciele lokalnego samorządu, Policji oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Podczas debaty omówiono stan bezpieczeństwa na terenie gminy Włoszakowice, wskazano najczęściej popełniane przestępstwa i wykroczenia, szczególnie te najbardziej uciążliwe dla społeczeństwa, rozmawiano o możliwości wprowadzenia ograniczeń bądź zakazu korzystania na Jeziorze Dominickim z jednostek pływających wyposażonych w silniki spalinowe. Poruszono także tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Policjanci przypomnieli także o możliwości korzystania z aplikacji Moja Komenda, przy okazji przypominając dane kontaktowe do poszczególnych policjantów z Posterunku Policji we Włoszakowicach. Zaprezentowano także narzędzie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, naniesione zagrożenia w gminie Włoszakowice oraz walory aplikacji.

 

Monika Żymełka

  • #1
  • #2
Powrót na górę strony