Aktualności

Policja partnerem miejskiego konkursu z udzialania pierwszej pomocy medycznej

Data publikacji 02.04.2024

Już po raz jedenasty leszczyńska Policja była partnerem konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Lesznie. Udział we wręczeniu zwycięzcom nagród wziął absolwent „Dwójki” - mł. insp. Paweł Prałat Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie.

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lesznie  już po raz XI odbył się miejski konkurs udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Organizatorzy już od lat starają się zaszczepić w młodzieży ratowanie ludzkiego życia, szczególnie w pierwszych minutach po tragicznym zdarzeniu.

Partnerami konkursu są m.in. Komeda Miejska Policji w Lesznie, Prezydent Miasta Leszna, Państwowa Straż Pożarna w Lesznie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

W tym roku roku uczestnictwo do konkursu zgłosiło sześć drużyn z leszczyńskich szkół podstawowych nr 1, 2, 3, 10, 12 i 13. Najlepsza okazała się drużyna gospodarzy, zaraz po niej SP Nr 12 i SP Nr 1.

We wręczeniu nagród zwycięskim drużynom udział wziął Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie mł. insp. Paweł Prałat, który z chęcią i dumą zawitał w murach „Dwójki”, bo sam jest jej absolwentem.

 

Monika Żymełka

 

  • #1
  • #2
Powrót na górę strony