Aktualności

Uszkodził mercedesa w centrum Leszna – został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 04.04.2024

31-letni mieszkaniec Leszna odpowie za uszkodzenie mercedesa zaparkowanego w centrum Leszna. Policjanci ustalili tożsamość sprawcy, zatrzymali mężczyznę w jego domu, a następnie ogłosili zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony piątek, 29 marca br. w samym środku dnia w centrum Leszna doszło do uszkodzenia samochodu osobowego. Policja otrzymała zgłoszenie od pokrzywdzonego, który ujawnił, że na ulicy Łaziebnej w Lesznie ktoś pokopał bok zaparkowanego wzdłuż ulicy osobowego mercedesa. Wartość strat została wyceniona przez zawiadamiającego na kilka tysięcy złotych.

Policjanci szybko ustalili tożsamość sprawcy, którym okazał się 31-letni mieszkaniec Leszna. 2 kwietnia br. funkcjonariusze zatrzymali sprawcę w jego domu. Okazało się, że w pomieszczeniach mieszkalnych posiadał zabronione substancje w postaci marihuany i mefedronu.

Następnego dnia śledczy ogłosili 31-latkowi zarzuty posiadania narkotyków oraz uszkodzenia samochodu, przy czym czyn ten stanowi występek o charakterze chuligańskim, czyli polegający na publicznym, umyślnym, działaniu bez powodu okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego.

Obecnie podejrzanemu grozi od 6 miesięcy do 5 lat więzienia.

 

Monika Żymełka

Powrót na górę strony